14 Ekim 2013 Pazartesi

thumbnail

Hediyelik Sürpriz Top Yapımı

İçerisinde onlarca ufak ya da büyük hediyelik eşyalardan olan kutular her zaman popüler bir hediye olmuşlardır. Fakat bu yazımızda yıllardır geleneksel hale gelmiş kutuların yerine aç aç bitmeyen açtıkça içerisinden farklı sürprizler çıkan sürpriz topu yapımını anlatacağız. Kız arkadaşınıza ya da erkek arkadaşınıza hem çok pahalı olmayan hem el emeği hemde onlarca hediye vererek sürpriz yapmak istiyorsanız bu sürpriz topu tam size göre.
İçerisinde onlarca hediye bulunduracak sürpriz topu yapmadan evvel aşağıdaki malzemeleri tedarik edin.
*10 farklı renkte yumuşak ve streç şeklinde esneyen paketleme kağıdı.
*10 farklı modelde fiyatları çok pahalı olmayan ufak hediyeler.
*Yapıştırıcı olarak UHU
Detaylı anlatıma geçmeden evvel, sürpriz topunuza neler koyabilirsiniz onlar hakkında kısaca bahsedeyim; ilk katmana yani en son görülecek olan ana bir hediye için fiyatı diğerlerine göre biraz daha pahalı olan değerli hediyelik eşya. Erkek için bir kol saati bayan içinse şık bir kolye,bileklik ya da yüzük. Diğer katmanlara ise; ufak oyuncaklar,farklı desenlerde stickerlar,sinema ya da futbol maçı bileti. anahtarlıklar,cikletler vs vs. dilediğiniz gibi hediye seçiminizi yapabilirsiniz.
Ufak ve ilginç hediyeler konusunda aklınıza çok fazla seçenek gelmiyorsa birbirinden ilginç ufak hediyelik eşyanın olduğu buldumbuldum.com sitesindeki ürünlere burdan göz gezdirebilirsiniz.

İlk olarak farklı renklerde olan paketleme kağıtlarını 2 parmak boyutunda kesin. Ve satın aldığınız 10 farklı hediyeyi açılma sırasına göre belirleyin.

Birinci katmana en değerli hediyeniz olan takı,saat ya da en oyuncağınızı koyun ve kestiğiniz paketleme kağıtları ile sarın.
İlk ve en özel katmanı tamamladıkta sonra üzerine değeri ve güzelliği gitgide azalan ufak hediyecikleri koyarak sarmaya devam edin.
Her katmanda farklı renklerdeki paketleme kağıtlarını kullanın ki sürpriz topunuz daha renkli ve şık gözüksün. Bu katmana romantik bir sinema filmi bileti ya da sevgilinizin tuttuğu takımın futbol maçına bir bilet koyabilirsiniz.
Hediyenin haricinde topunuzun bazı katmanlarına sevgilinize ufak notlar,şiirler ya da ona hitap şekillerinizi yazarak paketlemeye devam edebilirsiniz...
Son katmana kadar hediyelerinizi sarın. Son katmana geldiğinizde sürpriz topunuzun daha şık gözükmesi için her renk paketleme kağıtlarından birer tanesini kullanarak topunuzu üstte gördüğünüz resimdeki gibi sarın. Son olarak bir karton kağıda "beni aç" şeklinde not yazarak üstüne yapıştırabilirsiniz.

Ve işin sonunda karşınıza yukarda görmüş olduğunuz çok şık ve farklı bir sürpriz hediyeniz oluyor. Klişeleşmiş kalp kutu içerisinde hediyelerden değilde her katmanda ayrı bir heyecan ve merak uyandıran bir hediye. 

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.