18 Ekim 2013 Cuma

thumbnail

Mesajıniz Var Sürpriz Mandal Yapımı

Ufak ya da büyük her sürpriz sevgiliyi mutlu edebilir. Hatta bazen ufacık, beklenmedik anda yapılan sürprizler daha çok sevindirebilir. Tabiki yapacağınız sürprizin yaratıcılık seviyesi, sevgilinizin şaşırmasıyla doğru orantılıdır. Özel günler haricinde sevgilinize ya da eşinize çok vakit almayacak ve onu her daim düşündüğünüzü gösterecek ufak bir sürpriz hediye arıyorsanız; bu çok şirin, el yapımı her evde bulunabilecek ahşap mandaldan yapılabilecek mesajınız var hediyesi onu havalara uçurabilir. Ona olan aşkınızı ya da sevginizi farklı şekillerde göstermek istiyorsanız, sürpriz mesajınız var mandalı tam size göre.

Süpriz Mesajlı Mandal Nasıl Yapılabilir? 

Gerekli malzemeler:Ahşap Mandal,Makas,Kağıt,Mandala mektup şekli vermek için boyalı kalemler.
Yukarıda saymış olduğum malzemeleri hazırladıysanız, ilk olarak mandalımızın alt ve üst kısmına tam oturacak cinste 2 adet ve ortasına da "Seni seviyorum" ,"I love you","aşkım","bitanem" gibi yazılar yazmak için bir kağıt daha kesiyoruz.
NOT:Orta kısıma kesilecek kağıdın çok büyük olmamasına mandallar kapandığında dışarı taşmayacak boyutlarda kesilmesine dikkat edin.
İlk kestiğimiz iki adet kağıdı mandalımızın alt ve üst kulağına yapıştırıyoruz. Daha sonra içerisine ufak not yazdığımız kağıdımızı hazırlıyoruz. Hazırladığımız mesajlı kağıdı mandalımızın ağzı açık olarak uçlarından üst ve alt kulağa yapıştırıyoruz. Açık olarak yapıştırmamızın sebebi; kağıdın katlanarak mandalın tam arasında kalması. Sürpriz mandalı iç kısmını tamamladıktan sonra, mandalımızın dışını resimde görüldüğü gibi bir mektup şeklinde boyuyoruz ve sap kısmınada "mesajınız var" yazsını yazıyoruz.

kaynak:surprizim.net

2 Yorumlar

avatar

Video olarak gonderemez misiniz

Reply Delete
avatar

ben mandalı yapamadım nasıl yapcaz yapım aşamalarını fotolar mısınız

Reply Delete

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.