18 Ekim 2013 Cuma

thumbnail

Surpriz Yumurta Yapımı

Kinder sürpriz yumurtaları bilmeyen yoktur herhalde. Bu yumurtaların ufak çocukları cezbeden kısmı çikolatanın lezzeti değil tabiki, içerisinden çıkan o sürpriz oyuncaklardır. Bizde bu yazımızda sürprizinvar.com olarak sizlere kinder sürpriz yumurtanın bir benzeri ama sevgililer için olanının yapılışını göstereceğiz. Daha önceki sürplerimizde olduğu gibi bu sürprizimizide evde bulabileceğiniz malzemelerden yapabilirsiniz.Yaklaşık yapım süresi el becerinize göre değişiklik göstersede yaklaşık 30 dk içerisinde tamamlanabilir.

Sevgilinize sürpriz yumurtanızı yapmadan evvel şimdi sayacağım malzemeleri temin edin.
Gerekli malzemeler: Yumurtayı boyamak için sulu boya, yumurta akını ve sarısını boşaltmak için iğne, Yumurtamıza koyacağımız not için kalem ,kağıt, yumurta ve şık ufak bir kutu.
İlk aşama sürprizimiz için en dikkat edilmesi gereken kısım. Çünkü bu aşama sürprizin en can alıcı noktası ve en çok zahiyat verilen kısım. Sürpriz yumurtamızı yapabilmek için yumurtamızın içindeki akı ve sarıyı boşaltmamız gerekli. Bu işlemi yapabilmek için yumurtamızın sivri olmayan daha ovalsi alt kısmından ufak bir delik açmamız gerekiyor.  Bu ufak deliği bir iğne vasıtasıyla aşağıdaki örnek resimdeki gibi açıyoruz.
Yumurtanın akını ve sarısını bir kaseye boşaltın. İçerisindeki yumurtayı ziyan etmeyin.Kırın bir tavaya yiyin:)
Yumurtanın sarısı ve akı boşlattıktan sonra, yumurtanın içinin tamamen kuru olmasına özen gösterin. Kurumasını bekleyecek kadar çok vaktiniz yok ise, saç kurutma makinesi yardımı ile kurutma işlemini hızlandırabilirsiniz.Yumurtamız tamamen kuruduktan sonra dış kısmını istediğiniz renkte ve şekilde boyuyoruz.  Bu aşamada en dikkat edilmesi gereken yer; yumurtanın kırılgan olmasından dolayı boyama işleminin dikkatli yapılması.
Sıra geldi en özel aşamaya yumurtamızın içerisine koyacağımız nota. İnce kesilmiş bir kağıt içerisine sevgilinize ya da eşinize doğum gününüze ya da yıldönümüze özel aşk dolu romantik notlar yazarak  ilk aşamada açtığımız delikten sokarak içeri atıyoruz.
Son aşama olarak; sürpriz yumurtamızı,ufak şık bir kutuya koyarak paketliyoruz.
Sevgiliniz ya da eşiniz yumurtayı kırıp içerisindeki o özel notu gördüğünde göz yaşlarını tutamayabilir bizden söylemesi...

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.