28 Şubat 2014 Cuma

thumbnail

Sevgiliye Ahşap Puzzle Sürprizi

Bu sürpriz yazıma, "ağaçları koruyalım,yeşil görmeyen göz renk zevkinden mahrumdur" sloganıyla başlamak istiyorum. Bu sloglan ile neden mi başladım. Çünkü; aşklarının sonsuza gideceğini inanan sevgililer duyarsızca ağaçların gövdelerine isimlerini kazıyor ve ağaçlara zarar veriyorlar. Ayrıca sadece ağaçlar değil parklarda,bahçelerde halkın kullanımına açık olan tahta masaların üstleri sevgililerin kalp içinde isimleriyle dolu. Artık bu duruma bir son verme zamanı, sevgilinize jest yapacaksanız ağaçların gövdesine isminizi kazıyarak değil, ona isminize özel ahşap bir puzzle yaparak sağlayabilirsiniz. Bu puzzle sürprizi de aynı ağaca isim kazıma yöntemindeki gibi yapılıyor fakat biraz daha farklı şeklide. Hem doğaya zarar vermiyorsunuz hemde sevgilinize doğum gününde ya da yıldönümünde verebileceğiniz çok yaratıcı bir sürpriz hazırlıyorsunuz.
Gelelim Ahşap puzzle'ımızı yaparken nelere ihtiyacınızın olacağına: 16 adet 2cmx2cm boyutlarında ahşap kare tahta parçası (marangozlardan çok kolay şekilde temin edebilirsiniz.) , koli bandı, Kurşun kalem,kırmızı ahşap boyası,beyaz ahşap boyası ve boya fırçası.
İlk olarak marangozda hepsi eşit parçalarda kesilen 16 adet kare puzzle parçamızı yukarıdaki resimdeki gibi koli bandı yardımıyla tahtaların kaymaması için bantlıyoruz.
Ardından örnek resimde görüldüğü gibi puzzle'ınızı üst kısmına isimlerinizin baş harflerini kalp içerisinde kurşun kalem ile çiziyorsunuz. Ben çizim konusunda çok daha iyiyim daha yaratıcı şeyler çizerim diyorsanız , karar size ait. Fakat basit bir ahşap puzzle yapımı için yukarıdaki gibi isimlerin baş harflerini kullanarak yapılan çizim bence ideal.
Daha sonra çizmiş olduğumuz kalbin içini harfleri boyamayacak şekilde kırmızı ahşap boyamızla boyuyoruz.
Son olarak puzzle'ımızın harflerini beyaz ahşap boyası ile boyuyarak sevgilinize hediye edebileceğiniz son derece romantik puzzle'ı bitiriyoruz..

Tüm konularda belirttiğim gibi kadınlar çiçektir ve her zaman ilgi beklerler. Sevgiliye yapılacak ufak sürprizler ilişkinizi canlandırır ve ayakta tutar. Zaten yılda toplam alacağınız ya da yapacağınız hediyelerin günleri belli;doğum günü,yıldönümü,sevgililer günü vs. Bir elin parmaklarını geçmez.  Geriye kalan 360 günde sevgilinizin sizden hiçbir beklentisi olmaz sadece onu sevmeniz yeterlidir.Fakat  Yukarıdaki puzzle sürprizi gibi sadece 1-2 saatinizi harcayarak yapacağınız küçük sürprizler onu  her zaman kutlanan özel günlerden çok daha mutlu edecektir. Bu yüzden hediye her zaman alınır, fakat sizin elinizin emeğini vererek yaptığınız sürprizler her zaman paha biçilemezdir.İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.