27 Eylül 2016 Salı

thumbnail

Sevgiliye Şişedeki Mesaj Sürprizi

Romantik aşk filmi dendiğinde aklıma gelen nadir filmlerden birtanesidir şişedeki mesaj. Issız adaya düşmüş bir insanın son umududur şişe içerisindeki mesaj. Ya da uzaklardaki sevdiğine ulaşamamış ve izini kaybetmiş birinin belki bulur umuduyla gönderdiği son mesajdır, şişedeki mektup. Sizde böylesine romantik bir objeyi sevgilinize sürpriz bir hediye olarak yapmaya ne dersiniz? öyleyse şişedeki aşk mesajı nasıl yapılırmış bakalım.
İlk olarak neler gerekli bir bakalım:

1-Beyaz bir A4 Kağıt
2-Printer
3-Geleneksel beyaz ya da kırmızı şarap şişesi
4-Sallama çay, lipton olsa iyi olur:) 
5-Kahverengi pirinç
6-Fırın ve Su
7-Eğer bulabilirseniz birkaçtane salyangoz,midye kabuğu ve deniz kumu

İlk aşama: Mektubunuzu yazın ve printer çıktısı alın. Fakat biraz yaratıcı ve romantik olun. Sonuçta sevgilinize üzerinde çok uğraşılmış el yapımı bir şişede mesaj hediyesi vereceksiniz. Mektubunuzu bilgisayar ortamında yazacaksanız eski görünümlü el yazısı fontalarını kullanarak daha orjinal bir mektup yapabilirsiniz. Ya da benim el yazım çok güzel diyorsanız kendi el yazınızla da yazabilirsiniz.
İkinci aşama: Mektup kağıdınıza eskitilmiş görüntüsü vermek için A4 kağıdını top şeklini alana kadar buruşturuyoruz. Sanki hiçbir fikri beğenmemiş hıncınızı kağıtttan alırmış gibi iyice kırıştırıyoruz ki sanki dünya da son kalan kağıda sevgilinize olan hislerinizi anlatmış izlenimi vermek için.
Üçüncü aşama: Su dolu bir tencere içine 6 adet sallama çayı atıyorsunuz ve iyice karıştırdıktan sonra ortaya kahverengi bir su elde ediyorsunuz. Su ve çay miktarını mektubunuzun ne kadar koyu renkte olmasını istiyorsanız ona göre ayarlayabilirisiniz.
Dördüncü aşama: İçine mektubu koyacağınız şarap şişesinin üzerindeki etiketleri sökmek için sıcak suyla iyice yıkayarak, etiketlerin yumuşamasını sağlıyorsunuz. Yumuşamış etiketleri bir traş bıçağı ya da patates soyucu vasıtasıyla hafifçe kazıyarak çıkarıyoruz. Şişenin içindeki nemi almak içinde şişenin ağız kısmına yukardaki resimde gördüğünüz gibi bir parça tuvalet kağıdı sıkıştırıyorsunuz. Ve şişeyi ters pozisyonda birkaç dakika bekletiyorsunuz. Bİrkaç dakika sonra şişe içindeki nemin tuvalet kağıdına geçtini görebilirsiniz.
Beşinci aşama:Mesajlı şişenizin dibine merketten aldığınız kahve rengi pirinçleri örnek resimdeki gördüğünüz hizaya kadar dolduruyorsunuz. Şişenizin daha otantik olmasını istiyorsanız, içerisine midye kabukları,kurumuş salyangoz ve bir miktar deniz kumu koyabilirsiniz.
Altıncı aşama: Sıra geldi şişemizin içerisine koyacağınız mektuba, güneşten kavrulmuş efekti vermeye. Bunun için su dolu tencere içindeki sallama çay torbalarını alarak mektubun üzerine sıçratma ve eliniz ile yazılara zarar vermeden ovalama methodunu kullanacağız. Bu methodu sayfanın hem ön hemde arka yüzeyine uygulayın.
Yedinci aşama: Çay torbaları ile iyice sıvazladığınız mektubu 250 santigrad dereceli fırında çıtır çıtır olana kadar pişirin.
Sekizinci aşama: Biraz dinlenin ve "şişedeki mesaj" adlı şarkıyı buradan dinleyin:)
Dokuzuncu aşama: Fırınlanmış kağıdı tepsiden ayırırken dikkat edin çünkü tepsiye yapmışmış olabilir. Bu yüzden spatula kullanarak narince kağıdı tepsiden ayırın.
Son aşama: Kurumuş kağıdınızı yuvarlayıp sarın ve bir ip vasıtası ile bağlayın. Ardından şişenizin içine atın ve mantar ile kapatın. Sevgilinize uzun uraşlar sonunda çok romantik bir hediyeyi hazırlamış bulunuyorsunuz. Kendiniz ile gurur duyabilirsiniz.
Yukardaki el emeği verilmiş şişedeki mesaj sürprizini ben yapamam ya da ona ayıracak o kadar çok vaktim yok diyorsanız, sizin için hazırlanmış ve satın versiyonuda bulunmakta. hediyemen.com gibi Türkiyede'ki en büyük hediyesi sitesinden bu ürünü satın alabilirsiniz.

1 Yorum

avatar

o kadar fırınladıktan sonra nasıl sarıcaksın ki? kağıt dağılmıyo mu

Reply Delete

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.