24 Mart 2014 Pazartesi

thumbnail

Her Saat Başı Hediye Sürprizi

Beklenmedik anda alınan ufak hediyeler her zaman şaşkınlık hissi uyandırır. Örneğin; Ufacık not kağında "seni seviyorum" yazısını sevgilinize vermek gibi. Bu makalemizde de ufak ufak çeşitli ilginç ve komik hediyelerden oluşan her saat başı sevgilinizi ya da eşinizi şaşırtacak oyun niteliğinde bir sürprizin nasıl hazırlanacağını anlatacağız. Öncelikle sürprizimin adı: " her saat başı hediye" Yani ne demek; sevgilinizin doğum gününde ya da yıldönümnde tek bir hediye vermek yerine gün boyunca farklı farklı hediyeler vermek demek. Fakat aldığınız hediyelerin fiyatları 5 Lira ile 10 Lira arasında olacağından gün boyunca toplam 12 adet hediye verseniz dahi masrafınız alacağınız pahalı bir hediyenin fiyatını geçmeyecek.  Bu sürprizi sadece özel günlerde değil biricik aşkınızı sıradan bir günde de şaşırtmak içinde yapabilirsiniz. Zaten dediğim gibi 5 Liralık toplam 12 adet ufak hediye alsanız dahi toplam harcayacağınız para 60TL. Bu kadar az bir ücrete sevgilinize yaşatacağınız o günün manevi ve sürpriz boyutu paha biçilemez.

Öncelikle sürprizimize geçmeden evvel fiyatı 10TL'yi geçmeyecek her bir saati temsil edecek şekilde 12 adet ilginç ve sevgilinizi şaşırtacak ufak hediyeler satın almanız gerekiyor.  Peki neler alabilirsiniz ve nereden bulabilirsiniz? Hediyeleriniz ilginç olacağından Türkiyede'ki ilginç ürünler satan firmaların internet sitelerinden satın alabilirsiniz. Örneğin bizce buldumbuldum.com'dan fiyatı yaklaşık 5TL değerinde olan sihirli yumurtayı, Rubik küp anahtarlığı,Şırınga şeklindeki kalemi,ilginç iphone kılıfıları gibi ilginç yüzlerce ürün seçiminizi "BURADAN" yapabilirsiniz.
Eğer tüm ürünlerinizi satın alıp kargonuz elinize geçtiyse sırasıyla tek tek tüm ürünleri aynı renkte olan bir paketleme kağıdıyla paketleyin ve her birinin üzerine sevgilinizin hediyeyi açmasını istediğiniz saatin rakamlarını yazın. Örneğin; 11:04, 12:04 , 13:04 gibi her saat başı olacak şekilde 12 adet. 
Paketleme işlemizin bittikten sonra sıra geldi hediyeleri sevgilinize nasıl vereceğinize,  Eğer eşinize yıldönümü hediyesi olarak yapacaksanız bu sürpriz daha etkili olabilir. Örneğin sabah kahvaltı masasına bir hediyeyi bırakabilir, ardından işe gideceği saatte bir hediyeyi arabasının koltuğuna bırakabilirsiniz. Eğer iş yerinde tanıdığınız bir arkadaşı varsa bir gün önceden ona hediyesini vererek iş yerindeki masasına koymasını rica edebilir, öğlen yemeğinde de aynı şeklide, yemek masasında olmasını sağlayabilirsiniz. Dediğim gibi sürprizin etkisinin büyük olmasını istiyorsanız, eşinizin çevresindeki kişilerle iş birliği yapmanız gerekmekte. Fakat böyle bir durumunuz yok ise; Pazar günü evde olduğu bir gün siz kendi ellerinizle her saat başı hazırladığınız hediyeyi takdim edebilirsiniz. Zaten 2-3 kere her saat başı aynı dakikada hediye aldığını anlayan sevgiliniz ya da eşiniz bir diğer hediyeyi sabırsızlıkla bekleyecektir.

Son olarak, hediye paketlerinizin içerisindeki tüm hediyeler parayla alacağınız şeyler olmak zorunda da değil, bazılarına kendi içinizden gelen yazıları yazabilir, sevgilinizin sevdiği çikolataları,jelibonları vs koyabilirsiniz.  Ayrıca gece geç vakitte vereceğiniz hediye kutusunun içerisine romantik bir aşk filmine sinema bileti koyarak,yaptığınız sürprizin dolu dolu olmasını sağlayabilir.

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.