25 Mart 2014 Salı

thumbnail

"Seni Seviyorum" Açan Sihirli Bitki

Bugünkü makalemizde sevgilinize alabileceğiniz öyle bir sürpriz hediyesi önereceğim ki "hadi ya", "yok artık" diyeceksiniz. Sevgililerin birbirlerine söyledikleri sihirli iki kelime " seni seviyorum" Onu ne kadar çok sevdiğinizi sürekli dile getiren bir aşıkmısınız? Her sabah uyandığınızda her akşam yatağınıza girdiğinizde biricik aşkınıza sürekli "seni seviyorum" diyip güne başlayıp mı bitiriyorsunuz?  Eğer bu seviyede romantik bir adamsanız ve hayatınızın anlamına sevginizi farklı şekilde göstermek istiyorsanız ,gördüğüm en değişik hediye olan yapraklarında "seni seviyorum" yazısı açan sihirli bitki tam da aradığınız sürpriz hediye olabilir. Yukarıda dediğim gibi ürünü gördüğünüz anda "hadi canım" diyişlerinizi duyar gibiyim.

Peki Yapraklarında "Seni Seviyorum" Yazısı Açan Bitki Nedir?

Sihirli yumurta da olarak bilinen bu ürün, aslında japon kültürünün ortaya çıkardığı bir ürün.  Japonlar birbirlerine hiç bir zaman seni seviyorum demezler. Birbirlerine iltifat ve aşklarını ifade etmek için "senden hoşlanıyorum" kelimesini kullanırlar. Çünkü japonlara göre birisine olan sevgiyi ifade etmenin kelimelerle değil , hareketlerle,mimiklerle ve objelerle ifade edileceğini düşünüyorlar. Ayrıca hoşlandığı kişiye çiçek hediye etmek onu ne kadar çok sevdiğinin bir göstergesiymiş. Neyse hikaye kısmını bırakalım. Piyasada sihirli yumurta olan  bu ürünün ne olduğunu kısaca özetlemek gerekirse, tohumuna "seni seviyorum" yazısı işlenmiş bir bitkidir. Yaklaşık bir haftalık bakımından sonra filizlenerek yaprak açmaya başlar ve yapraklarının ortasında bulunan fasülye tohumunda "seni seviyorum" yazısını gösterir. Bence sevgiliye alınabilecek en romantik hediyelerden.Sihirli Yumurta Nasıl Büyütülür?

Öncelikle sihirli yumurta her buzdolabında bulunan normal bir tavuk yumurtası boyutlarında olan bir üründür. İçerisinde toprak ve "seni seviyorum" yazılı bir tohum vardır. 
  • İlk olarak rafadan yumurtanın üst kısmını çay kaşığı vasıtasıyla nasıl açıyorsak, o şekilde kırın ve açın.
  • Yumurtanın alt kısmında bulunan içerisindeki fazla suyu dışarı atacağı drenaj deliğinide açın.
  • Sihirli yumurtayı sallayarak iç kısmında bulunan tohumun üst kısma çıkmasını sağlayın.
  • İçerisindeki tüm toğrağın ıslandığına emin olana dek sulayın ve bu işlemi gün aşırı olacak şekilde tekrarlayın.
  • Son olarak sihirli bitkinizi pencere yanı gibi güneş alan bir ortama koyun.
Yaklaşık bir haftanın sonunda sihirli bitkiniz filizlenmeye başlayacaktır. Ve tohumunda yavaş yavaş seni seviyorum sözcükleri açmaya devam edecektir.

Çiçeğinde "Seni Seviyorum" Yazan Bitki Nereden Alınır?

Sihirli yumurtanın fiyatı beklediğinizden çok daha ucuz sadece 4,90TL. Bu yüzden sevgilinize alabileceğiniz en ucuz ve en romantik hediyelerden. Ayrıca sürpriz özelliği olmasıda değerine değer katan başka bir özelliği.Eğer internet üzerinden alacaksanız hediyemen.com gibi hediye konusunda en bilindik firmalardan alabilirsiniz.
sihirli yumurta satın al

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.