27 Eylül 2016 Salı

thumbnail

Sevgiliye Doğum Günü Sürprizleri

Doğum günleri, hemem hemen tüm kültürlerde ve toplumlarda insanlar tarafından kullanan en özel günlerden birtanesidir. Bir doğum gününün olmazsa olmaz sembollerinin başında doğum günü pastaları,mumlar ve kutlamalar gelmektedir. Sıradan bir doğum günü sürprizi bu 3 sembolün bir araya getirilmesinden oluşur. Fakat büyük bir sürpriz doğum günü hazırlamak için biraz yaratıcı olmak ve büyük organizasyonlar gerekmektedir. Bu yüzden eşinizin ya da sevgilinizin doğum gününe az bir zaman kaldıysa ve ona nasıl bir sürpriz doğum günü partisi hazırlama konusunda kararsızsanız, bu makalemizde birbirinden güzel fikirleri bulabilirsiniz.

Bir insanın senede sadece bir gün kendisini farklı ve özel hissettiği bir güne sahip olması , yaşanacak en güzel hislerden bir tanesidir. Bazılarımız bu günleri iple çeker kendilerine çok özel partiler hazırlanmasını ve onlarca hediye alınmasın beklerler. Bazılarımızda gerekse yaşının getirdiği olgunluk sebebiyle gerekse de bu tarz kutlamalara ayıracak vakitleri olmadığından bu tarz kutlamalardan hoşlanmazlar. Fakat her ne olursa olsun adında "sürpriz" varsa o şey her zaman unutulmaz olur. Sizde eşinize,dostunuza,sevgilinize doğum günü için farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız buyrun yazımızın devamına.

Özel Tasarım Sürpriz Doğum Günü Pastası Yaptırın.

Doğum günlerinin olmazsa olmazı üzerinde her bir yaşını temsilen mumlarla dolu bir pastadır. Aslında doğum günü pastalarının kökeni 13.yüzyıl Almanyasına dayanıyor. O devirde doğum günleri tıpkı bir festival şeklinde kutlanıyordu. Daha şafak sökmeden doğum günü olan çocuk uyandırılırdı ve pastanın üzerinde yaşından bir fazla olan mum akşam yemeğine kadar saklanır,akşam yemeğinde de çocuğun söndürmesi beklenirdi ve böylece kutlamalar başlardı. Üzerinde fazladan birtane mumun bulunmasın nedeni; bir gün hayat ışığının söneceğini temsil etmesiydi. Doğum günü pastalarıyla ilgili bu kadar genel kültür bilgisinden sonra, gelelim doğum günü pastasının nasıl hazırlanacağına; öncelikle sürpriz bir doğum günü hazırladığınıza göre pastanızda sevgilinizi ya da eşinizi çok şaşırtacak cinste olmalıdır. Son zamanlarda şeker hamuruyla istenilen modelde, üzerine istenilen yazıların olduğu pastalar çok moda oldu. Bu pastların üzerine istediğiniz yazıyı ve figürü yaptırabilirsiniz. Örneğin fotoğrafçılıkla ilgilenen sevgilinize kocaman fotoğraf makinesi şeklinde bir pasta yaptırabilirsiniz. Veya mesleklere göre doktor arkadaşınıza üzerinde doktorların en çok kullandığı el aletlerinin figürleri olan şeker hamurlu bir pasta yaptırabilirsiniz. google'da "şeker hamurlu doğum günü pastası" şeklinde kısa bir araştırma yaptığınıza bu tarz pastaları yapan firmaları bulabilirsiniz.

İçi Romantik Notlarla Dolu Balon Sürprizi Yapın.

Eğer sevgilinize ya da eşinize doğum günü sürprizi yapacaksanız, balonları kullanarak çok romantik bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda paylaştığımız "sevgiliye balon sürprizi" yazımızda detaylı yapımını inceleyebilirsiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse; İçi helyum gazıyla dolu uçan balonlardan temin ediyorsunuz ve her bir balona uzun ipler vastıyasıyla aşk dolu sözcükler ,şiirler ve doğum gününü kutlayan mesajlar yazıp odanızın tavanına salıyorsunuz. İşte bu kadar. Eğer uçan balon bulma konusunda zorlanacağınızı düşünüyorsanız, balonların içine notları atın ve şişirin. Ardından tüm balonları ip ile bağlayın ve ipleri tavana yapıştırın. İlk örneğin tam tersi şekilde. Sevgiliniz her balonu patlattığında mutluluktan havalara uçacaktır.

Doğum Gününe Özel Sürpriz Konserve Kutusu

Sevgiliye sürpriz
Durun bi dakika! Bu bildiğiniz yiyecek konservelerinden değil. Evet kesinlikle haklısınız ilk bakışta adeta bir salça kutusunu andırıyor ama bu bir doğum günü sürpriz kutusu! Sevgilinizi doğum gününe özel konserve kutusu ile şaşırtmaya var mısınız? Üzerinde doğum gününe özel mesajlar yer alan ve balon desenleri ile süslenmiş bu konserve kutusu, sevgilinizi doğum gününde çok şımartacak! Konserve kutusu ile sevgilinize en unutulmayacak doğum günü sürprizlerinden birini yapabilirsiniz. İçerisinde kalpli kartlar üzerine yazılı 100 farklı doğum günü kutlama mesajı bulunan ve Doğum Günün Kutlu Olsun yazılı sütlü çikolataları bulunan doğum günü konserve kutusu, sevgilisini yaş gününde şımartmak isteyenler için oldukça etkileyici bir hediye olacaktır. 

Sevgilinize Doğum Gününe Özel Mesajlı Kurabiyeler Yaptırın.

Yukarıda doğum günü pastasını hakkında sizlere bilgi verirken ,son zamanlarda şeker hamurunun çok popüler olduğunu söylemiştim. Sevgilinize üzerine isimlerinizi,doğum günü tarihini ve kutlama mesajlarınızı yazdırabileceğiniz kurabiyeler, güzel bir doğum günü sürprizi olabilir. Google'da "sevgiliye kurabiyeler" şeklinde arattığınızda birbirinden lezzetli kurabiyeleri yapan firmaları ve kişileri bulabilirsiniz.

Sevgiliye Sürpriz Doğum Günü Videosu

Daha önce youtube ve benzeri video paylaşım sitelerinde belki örneklerini görmüşsünüzdür. "Aşkınız film olsun" şeklinde yüzlerce insana "ahmet ayşeyi seviyo", "ayşe doğum günün kutulu olsun" söylettiriliyor ve tüm bunlar video kaydı yapılarak ortaya çok özel yaklaşık 4-5 dakikalık aşkınıza tüm insanların şahit olduğu bir video çıkarılıyor. Eğer sevgilinize hayatı boyunca unutamayacağı ve bir ömür saklayacağı bir hediye vermenin yanında onlarca insana sevgilinizin doğum gününü kutlatarak o yılı ölümsüz kılmak istiyorsanız bu sürpriz tam size göre.

Sevgilinizi Çok Duygulandıracak Bir Sürpriz

Hazırlaması biraz zor olsada sevgilinizi ya da eşinizi çok mutlu edecek bir sürprizden bahsetmek istiyorum. Bazı aileler çocuklarının doğduktaları günden günümüze fotoğraflarını çeker ve bunlardan bir albüm oluştururlar. Eğer sevgilinizin doğduğu andan itibaren çekilmiş fotoğraflarını bulabilirseniz ona çok duygusal bir hediye verebilirsiniz. Bu sürprizi yapmak için sevgilinizin ya da eşinizin en yakın arkadaşlarından tutunda annesine kadar herkesle iletişim kurmalısınız. Çünkü aradığınız fotoğrafları sadece onlarda bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse sevgiliniz 30 yaşındaysa doğumu,bebekliği,çocukluğu,erğenliği,gençlik dönemi,olgunluğuna kadar tüm fotoğrafları kronolojik sıraya sokun ve her birini her bir doğum yılını temsil edecek şekilde numaralandırın ve fotoğraf albümü yapın. İnanın sevgilinizin dahi hatırlamadığı ve unuttuğu okadar çok fotoğrafı gördüğünde göz yaşlarına engel olamayacak.

Fotoğraflar ile Sevgilinizin Yeni Yaşını Duvara Yazın.

Yine fotoğraflı sürprizlerden devam ediyoruz. Eğer sevgilinizin ya da eşiniz çok sayıda çekilmiş birbirinden farklı fotoğrafı varsa bunları kullanarak çok güzel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Eğer sevgiliniz 20 yaşındaysa 20 şeklini alana kadar fotoğraf kullanarak duvara yapıştırın. Doğum günü süslemelerindeki sıradan balon ve konfetilerden sıkıldıysanız bu duvar süsü çok daha yaratıcı.

Sevgilinize Explosion Box ( Patlayan Kutu) Yaptırın.

Sevgilinizle bir çok fotoğrafınız ve ona söylemek istediğiniz aşk sözleri varsa bunu bir hediyeye dönüştürmeye ne dersiniz. Son zamanların modası ve görülmemiş bir hediye ile sevgilisine gitmek isteyenler için güzel bir seçenek explosion box. Kutunun kapağı açıldığı zaman kutu patlıyor ve ortaya fotoğraflar seriliyor. Üzerinde fotoğraflarınızın ve içinde boyanmış şirin bir sürpriz yumurtanın bulunduğu bu hediye sevgililer günü hediyesi ne alınır diyenler için güzel bir seçenek. Sevgilinize daha önce hiç bir yerde görmediği explosion box ile gittiğinizde hem şaşıracak hemde hatıra olarak saklayabileceği bu hediyeye bayılacaktır. Bir aşk hikayesinin sığacağı sevgiliye fotoğraf albümü satın almak isterseniz linke tıklayarak satıldığı yere yönlenebilirsiniz..

Gazete ve Dergi Küpürlerinden "Seni Seviyorum" Yazın.

Evinizde çok sayıda okunmuş ve bir köşeye kaldırılmış eski dergiler ve gazeteler varsa, bunlardan çok orjinal bir doğum günü sürprizi hazırlayabilirsiniz. Yukardaki örnek resimde "ı love you" yazmak için kullanılan harfler kullanılmış siz " seni seviyorum" yazısını oluşturacak harfleri gazetelerin ve dergilerin manşetlerinden kesin. ve seni seviyorum oluşturacak şekilde kartona yapıştırın. Neredeyse yüzlerce küçük harften oluşan bu hediyeyi sevgiliniz gördüğünde bayılacak.

100 Dilde Doğum Günün Kutlu Olsun Kutusu Yapın.

365 farklı aşk dolu kavanoz olurda bu olmaz mı? Google'da "100 farklı dilde doğum günün kutlu olsun" yazdığınızda 100 dildeki yazılışlarını bulabilirsiniz. Daha sonra her birini yazacağınız küçük kalp kağıtlar kesin ve içerisine birer birer yazın. Milyoncu diye tabir edilen dükkanlardan bulacağınız kalp kutu içerisine tüm yazdığınız kalp notları koyup sevgilinize çok romantik bir doğum günü sürprizi yapabilirsiniz.

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.