15 Mayıs 2014 Perşembe

thumbnail

Sevgiliye Origami Gül Ve Kalp Yapımı

Sevgili sürprizinvar.com takipçileri, bugünkü makalemizde sevgilinize origami yaparak nasıl romantik bir sürpriz yapabilirsiniz onu göstereceğiz .Origami bildiğiniz gibi kesme,yapıştırma,yırtma gibi teknikleri kullanmadan sadece kağıdı katlayarak figür oluşturma sanatına denir.  Genelde kuş ve çiçek gibi figürlerin yapımları daha yaygındır. Fakat biz bu makalemizde sevgilinize hiç beklemediği bir anda kısa sürede birkaç hareket sonunda yapabileceğiniz romantik origami figürleri konusunda detaylı inceleme yapacağız.  Sevgiliye aniden verilen ufak hediyeler her zaman değerli olmuşlardır. Düşünsenize sevgilinizle baş başa yemek yiyorsunuz ve sofranızda kırmızı renkte bir peçete var , o peçeteyi kullanarak nasıl bir sürpriz yapabilirsiniz? Sorunun cevabını yazımızın devamında bulacaksınız. Ya da alışveriş merkezinden bir şey aldınız ve size kasa görevlisi koskocaman bir fatura verdi. O faturayı kullanarak yanınızdaki sevgilinize 2 dakika da nasıl bir hediye hazırlayabilirsiniz? Tabiki origami tekniğini kullanarak. Yazımızın devamında sevgilinize kısa sürede hazırlayacağınız kalp,çiçek ve kelebek  yapımının detaylarını bulabilirsiniz.

Sevgiliye Gül Şeklinde Origami Yapımı

Düşünsenize sevgilinizle şık bir restaurantta akşam yemeğine çıktınız fakat çiçek alacaktınız ve unuttuğunuz için telaş yapıp çevrenizde çiçekçi aramaya başladınız. Eğer böyle bir durum başınıza gelirse hiç telaşlanmayın sakin kalın . Çünkü gittiğiniz mekanda ve oturduğunuz masada kırmızı ya da beyaz renkte peçete olmaması imkansızdır. Bu yüzden o beyaz ya da kırmızı renkteki peçeteyi kullanarak sevgilinize çok kısa sürede bir gül yapıp verebilirsiniz. Sevgiliniz şaşkın bakışlarla sizin ne yaptığınızı anlamaya çalışırken, siz ona sonsuza dek saklayacağı kağıttan bir gül yaparak romantikliğinizi ve centilmenliğinizi gösterebilirsiniz. Ayrıca bu gülün solma gibi bir durumuda yok. Ömür boyu sevgiliniz o kağıttan gülü saklayacağına emin olabilirsiniz. Peki Kağıt katlama sanatı origamiyi kullanarak gül nasıl yapılır? Bunun cevabını Jo nakashima adlı bir japon youtube'da vermiş.Sevgiliye Origami Kalp Kutu Yapımı

Sevgilinize çok kısa sürede bir hediye yapmayı planlıyorsunuz fakat ne yapacağınızı bilmiyorsanız size çok romantik ve çok kolay bir hediye fikrimiz var. Origami tekniğini kullanarak sevgilinize çok orjinal içerisinde romantik bir aşk mesajı bulunan kalp kutu yapabilirsiniz. Kutu resimde de gördüğünüz şekilde kırmızı kağıt kullanılarak yapılmış. Kalbin yanlarından çektiğinizde kutu şeklini alıyor ve kutunun zemininde sevgilinize olan kısa aşk mesajınız görülüyor. Bizce çok kısa sürede yapılabilecek en romantik origami hediyesi. Detaylı yapımını aşağıdaki youtube videosundan izleyebilirsiniz.Sevgiliye Origami Kelebek Yapımı

Dünya da 150.000 farklı türü bulunan kelebekler, en narin ve en kısa ömürlü kanatlı hayvanlardadır.Ve sevgiliye hediye dendiğinde genelde kalp,kelebek ve yusufçuk şeklinde kolyeler alınır. Fakat hiç beklenmedik bir anda sıradan bir yemek masasında masa da duran beyaz peçeteyi kullanarak hazırlayabileceğiniz origami kelebek belki de o pahalı takılardan çok daha değerli. Çünkü sevgilinizin hiç beklemediği bir anda yaptınız. Kelebek şeklindeki origami yapımını aşağıdaki video'dan inceleyebilirsiniz.
Son olarak; Sevgilinize yapabileceğiniz el yapımı origamileri sizler daha farklı şekillerde de yapabilirsiniz. Youtube'u kullanarak istediğiniz bir objenin nasıl yapılacağını çok kolay bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken örneğin; origami kuğu yapmak istiyorsanız youtube'un arama çubuğuna ingilizce olacak şekilde "origami swan" yazıp aratmak. 

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.