27 Eylül 2016 Salı

thumbnail

Sevgiliye Romantik Kutu Yapımı

Sevgilinizin ya da eşinizin doğum günü ya da yıldönümü yaklaşıyor fakat hala ne hediye alacağınıza karar veremediniz mi? Size önerim biraz emek harcayarak çok romantik bir hediye yapabilirsiniz. İçerisinde çikolatalar,romantik hediyelik eşyalar,drajeler,mektuplar ve daha neler neler olan romantik kalp kutu yapımına buyurun.

Bayanların kalbine giden yol romantiklikten geçer, erkeklerin kalbine giden yolda midelerinden geçer. Hal böyle olunca hem bayan sevgiliye hemde erkek sevgiliye bu iki cümleyi doğru çıkaran bir hediye yapmanız gerekebilir. Bizde bu iki varsayıma dayanarak bayanlar için içerisinde romantik hediyelik eşyaların olduğu, erkekler içinse abur cuburların olduğu hediyelerle dolu romantik kutunun yapımını detaylı şekilde inceledik. Sevgilinize yapacağınız bu sürpriz kutunun maliyeti yüksek, emeği de biraz fazla olabilir. Bu yüzden yazımızın başında sizi uyaralım ki daha sonra nerden bulaştım bu belaya diye düşünmeyin:) Bela demişken; "tatlı bela"

Sevgiliye Hediyelerle Dolu Kutu Nedir?


Öncelikle sevgiliye yapılabilecek sürpriz romantik kutuyu biraz tarif edelim... Sevgililerin %70'i bu ve buna benzer kalp kutu içerisinde hediyelerin ve çikolataların olduğu sürprizler yapmışlardır. Bu yüzden ne olduğunu az çok tahmin edebiliyorsunuzdur.Sürpriziniz; kalp ya da kare kutu içerisinde drajeleri,jelibonları,lezetli çikolataları, sürpriz yumurtaları, ufak hediyelik eşya olan kolye,bileklik,kupa bardak ,gül yaprakları gibi onlarca hediyeyi barındıran konsept hediye kutusudur. Yukarıda da dediğim gibi ufak fakat pahalı eşyalardan olan kolye vb. hediyeleri kutunuza koyarsanız , yapacağınız sürprizin maliyeti bir miktar artar. Bu yüzden bütçenize göre plan yapın ve içerisine koyacağınız hediyeleri buna göre belirleyin.

İlk Aşama; Kalp Şeklinde Kutu Alın Ya da Yapın


Romantik Kalp Kutu yapımının ilk aşaması kalp ya da kare şeklinde kırmızı bir kutu temin etmektir. Artık neredeyse her cadde başına açılan bir milyoncularda kalp şeklinde üzeri desenli ve kurdaleli kutuları bulabilirsiniz. Eğer bizim burda kutu satan züccaciyeciler yok diyorsanız internet üzerinden de satın alabilirsiniz. Fakat ücretinin kargo bedeli ile biraz tuzluya geleceğini şimdiden söyleyelim. Para vermeden ben bu işi hallederim diye düşünüyoranız, el yapımı kalp şeklinde kutu yapabilirsiniz. "Buradaki" youtube videosundan detaylı yapımını inceleyebilirsiniz.
1 numaralı iç içe geçmiş 3'lü kalp kutunun nerede satıldığını ve fiyatını öğrenmek için Tıklayın.
2 numaralı fotoğraf baskılı kadife kalp kutunun nerede satıldığını ve fiyatını öğrenmek için Tıklayın.

İkinci aşama; kutunun içerisini abur cuburlar ile doldurun

Kutunuz hazırsa,sıra geldi romantik kutunun içerisini yavaş yavaş doldurmaya. İlk olarak abur cuburlar ve çikolatalar kutunun olmazsa olmazlarındandır. Çünkü çikolata mutluluk hormonunu arttıran yiyeceklerin başında gelir ve bayanların tamamı çikolataya bayılırlar. Çevrenizdeki marketlerden en kaliteli çikolataları almaya özen gösterin. Örneğin kinder sürpriz yumurta,ayıcıklı jelibonlar ve toblerone çikolata kesinlikle kutunuzun içerisinde olsun.

Üçüncü aşama; Kutunuza romantiklik ve sizden birşeyler katın


Kutumuzu tatlılarla doldurduktan sonra sıra geldi biraz romantiklik katmaya. Bu yüzden gül yaprakları, aşk sözcükleriyle dolu notlar ve el emeğinizle yazılmış olan bir şiir ve mektup olmazsa olmazlardandır. Kutunuzun içerisine mutlaka sizden birşeyler katmaya çalışın. Çünkü el emeğiyle yapılmış olan şeyler her zaman daha değerlidir. En azından kalp şeklindeki not kağıtlarına onu neden sevdiğinizi anlatan cümleleri yazabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz kutunuzun içerisinde bolca çikolata olduğundan "hepsi tatdım fakat hiç birisi senin kadar tatlı değil hayatım" gibi romantik kısa aşk cümleri yazabilirsiniz.
1 numaralı "seni neden seviyorum" aşk sözlerinin nerede satıldığını öğrenmek için Tıklayın
2 numaralı kırmızı gül yapraklarının nerede satıldığını ve fiyatını öğrenmek için Tıklayın
3 numaralı kalp şeklindeki boş mesaj kağıtlarının satın almak ve fiyatını öğrenmek için Tıklayın

Dördüncü aşama; Kutunuza sürpriz niteliği taşıyan ufak hediyeler ekleyin


Kutumuzun ana hatları tamamlandığına göre son olarak ,ufak ve sürpriz niteliği taşıyan hediyeleri eklemeye sıra geldi. Romantik kalp kutunuzun içerisine ekleyeceğiniz ufak hediyeler sürpriz kutunuzun değerini ve etksini 2 ya da 3 kat arttırabilir. Çünkü bu zamana kadar doldurduğunuz şeyler bile kutunuzun dopdolu bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Artı olarak koyacağınız ufak bir kaç hediyelik eşya ile sevgilinize unutamayacağı bir yıldönümü ve doğum günü hediyesi verebilirsiniz. Peki hediye olarak neler konulabilir?

Öncelikle önereceğim ürünler ,sevgilinizi hem şaşırtacak cinste olacak hemde günlük yaşamında kullanacağı türde takı eşyaları olacak. Örneğin kolye takmaktan hoşlanıyorsa kutunuzun içerisine isimine özel bir kolye yaptırarak koyabilirsiniz. İş yerinde ve evde sürekli kahve tüketiyorsa üzerine ikinizin fotoğraflarınızı bastırabileceğiniz bir kupa bardak koyabilirsiniz. Son olarak sihirli yumurtayı kesin eklemenizi öneririm çünkü gördüğüm en romantik hediyelerden.
5 numaralı konuşan çikolataların nerede satıldığını ve fiyatını görmek için Tıklayın

Son olarak; Yapmış olduğunuz el emeği kalp kutunuzu bizimle paylaşın

Sevgilinize ya da eşinize özel günlerde hediyelerle dolu romantik bir kutu nasıl yapılır konusunda elimden geldiğince sizlere yardımcı oldum. Eğer yapmış olduğunuz sürprizlerin diğer insanlara örnek olmasını istiyorsanız sürprizinin bir adet fotoğrafını bize gönderebilirsiniz. Bizde yapmış olduğunuz romantik kutunuzu bu yazı altında paylaşırız.
sevgiliye alınabilecek hediyeler

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.