31 Mart 2016 Perşembe

thumbnail

Patlayan Süs Bombası Kartı

Erkek arkadaşınıza ya da biricik sevgilinize canınız kanınız kardeşinize kısacası hayatınızdaki tüm sevdiklerinize hem neşeli hemde güzel bir süpriz yapmaya ne dersiniz? O zaman eline alıp , içini açmaya çalıştığında üstüne doğru patlayan ve içinden simler,süslerin ortalığa saçılacağı patlayan süs bombasının yapımını sizlerle paylaşacağız. Hem komik hem neşeli , belkide kahkah krizine sokucak bu el yapımı hediye sitemizin adına yakışır cinste. Sürprizinvarrr !!! Aç ve bom :) 

Patlayan sürpriz bombasının yapımı için gerekli malzemeler:

  • Yapıştırıcı
  • Sim , süs ve küçük pullar
  • Makas
  • Peçete
  • Kalın karton
Başlangıç olarak ; desenli bir kartpostal kazırlanması gerek. İster kırtasiyelerden herhangi bir kartpostal alabilir, isterseniz de kendiniz hazırlayabilirsiniz.
Daha sonra kartpostalınızın yarı ebatında renkli çetenizden kesin. Peçetenizin 3 tarafı kartpostalın bir yüzeyine yapışacak şekilde yapıştırın ve işlerini sim,süs ve ufak pullar ile doldurup , dördüncü köşesinide kartpostalınıza yapıştırın. Böylelikle peçete içinde patlamaya hazır süslerimizi hazırlamış olduk.
Sonrasında kartpostalımızın diğer kapağı peçetenin yapışmamış yüzeyine gelecek şekilde yapıştıralım. Böylelikle ikiye katlanmış , içi gözükmeyen bir kartpostal elde etmiş olduk. İçi irili ufaklı süsler ile doldurulmuş kartpostal bombamız hazır!  Artık hediyenizi verebilirsiniz.
Kişi açmak için hareket ettiğinde zaten çok ince olan peçete hemen parçalanacak ve tüm süs ve pullar etrafa dökülüyor olacak. Bu sürpriz hediye karşısında ilk olarak şaşıracak ama sonrasında mutlaka eğleniyor ve teşekkür ediyor olacak.
Önemli not: içi yüzlerce süs ile dolu kartpostalı hediye ettiğiniz kişi ürünü birden açıp etrafa yüzlerce pul ve sim dağılacağı için bunu kesinlikle evde yapmanızı önermiyoruz. Aksi taktirde evinizdeki halılardan o simleri ayıklamak çok zor olacaktır. 

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.