29 Nisan 2016 Cuma

thumbnail

Anneye Meyve Desenli El Bezi YapımıSurprizinvar.com kurulduğu günden bu yana sizlere sevdiklerinizi şaşırtacak sürpriz önerileri sunmayı amaç bildi. Sadece sevgiliye yapılacak sürprizler değil anneye, babaya , arkadaşa ve akbaraya kadar hayatnızdaki değerli insanlar için el yapımı ürünlerin detaylı anlatımlarını paylaştı. Hazır anneler günüde yaklaşıyorken , bizde surprizinvar.com ekibi olarak anneler gününde evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz oldukça basit bir el yapımı anneler günü hediyesi ürünü hazırladık . Evdeki el bezlerini, yüz havlularınını meyvelerin doğal gücünü, sizinde yaratıcılığını kullanarak bambaşka boyuta taşıyacağız. Her annenin mutfakta kullandığı el bezleri vardır. İşte bu sıradan beyaz ya da farklı renklerde olan el bezleri , havlular bu makalemizdeki anlatımlar ile daha renkli ve etkileyici hal almayı bekliyor. Portakal ve limon gibi liftli ve damarlı meyvelerin doğal yapısı ile nasıl mükemmel desenler ortaya çıktığını görünce hayrete düşeceksiniz.  Rengarenk ve fresh bir görüntüye sahip olacak meyve desenli el bezlerini yaparken eminiz ki çok keyif alacaksınız ! Lafı daha fazla uzatmadan meyvelerimizi ortadan ikiye yarıp işe koyuyalım:)

Meyve Desenli El Bezi İçin Gerekli Malzemeler:
  • Meyvelerimizi Batırıp el bezlerini boyamak için kumaş boyası
  • Beyaz renkte el bezi ya da el havlusu
  • Suluboya Fırçası
  • Meyvelerimizi kesmek için bıçak
  • Portakal ya da Limon
İşin içinde boya olduğunda etrafı kirletmek kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden annemize sürpriz yapalım derken etrafı batırıp başına daha büyük bela açmamak için öncelikle projemizi yapacağımız alana bir gazete kağıdı serip onun üstüne işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca boya , yıkandığında kolaylıkla çıkan bir kimysal olmadığından üstümüze sıçraması durumunda kalıcı lekeler oluşumuna engel olmak için üzerimize kirlendiğinde üzülmeyeceğimiz bir şeyler giymemizde fayda var.
İlk okul yıllarında patates baskı yapmayan yoktur herhalde! Eğer daha önce patates baskı yaptıysanız bu iş çocuk oyuncağı. İlk olarak portakal ya da limonu ortadan ikiye bölüyoruz. Ardından el bezimiz üzerinde hangi renkte desenler olacaksa o renkte portakalımızın lifli kısmını fırça yardımıyla boyuyoruz.
Boyama işleminden sonra el bezi üzerine portakalı çok bastırmadan uyguluyoruz. Çok bastırmamamızın sebebi, portakal üzerindeki damarımsı kılcal liflerinden el bezi üzerinde gözükmesini istememizdendir. Eğer sürekli aynı renk meyve deseni yapacak iseniz, aynı meyveyi 3-4 baskıdan sonra değiştirin. Farklı farklı renklerde baskı yapacak iseniz her renk için ayrı bir meyve kesin ve kumaşa baskı yapın. Desenlerin dizilimine ve oluşuma siz karar verebilirsiniz. İster ufak parçalar halinde annenizin isminin baş harfini yazabilirsiniz. 
Ve final... Bu projeyi sadece el bezi ve havlular üzerinde değil daha büyük çaplı objeler üzerinde de deneyebilirsiniz. Örneğim bir perdeyi rengarenk meyve baskıları ile süsleyebilirsiniz. Aman diyelim annenizin gözü gibi baktığı perde üzerinde sakın denemeyin! Anneler gününde annesine oldukça kolay ,kullanışlı ve el emeği göz nuru hediye vermek isteyenler için bizce çok güzel bir fikir. 

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.