16 Haziran 2021 Çarşamba

thumbnail

Babalar Günü Hediye Fikirleri

Babalar Günü Hediye Fikirleri
20 Haziran 2021 tarihi yani Babalar günü yaklaştıkça mutlaka çoğumuz başlıyoruz araştırma yapmaya. Özellikle arama motorların da en çok aratılan konulardan birisi de ‘’Babalar Günü Hediyeleri’’ oluyor. Peki, hiç düşündünüz mü neden 19 Haziran da Babalar Gününü kutlayacağız. Niye 19’u? Ben sizler için bir araştırma yaptım. İlk öncelikle belki bilmeyenler olabilir diye söylüyorum 19 Haziran tarihi Babalar günü tarihi değil. Yani her yıl Haziranın bir başka günü kutluyoruz Babalar gününü. Çünkü Babalar günü birçok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanmaktadır. Yani seneye başka bir tarih de Babalar gününü kutlayacağız. Peki, ‘’Babalar günü’’ nereden geliyor? Neden Haziranın 3.Pazar günü kutluyoruz? Hemen araştırmamı paylaşayım. Amerikan Savaşı gazisinin kızı, Anneler günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünüyormuş. Bu yönde bir eksiklik fark etmiş. Savaş Gazisinin kızının babası, anneleri olmadan altı çocuğu büyütmüş. Babasının doğum günü de 5 Haziran tarihi olunca o tarih için çalışmalara başlamış. Yani Savaş gazisinin kızı Babasının böylesine bir babalık yapması üzerine bunun bir günü olması gerektiğini fark ediyor ve doğum günü olan 5 Haziran tarihine ‘’babalar günü’’ yapılmasını planlıyor. Bununla ilgili çalışmaları yoğun bir şekilde yapsa da bu çalışma yeterli olmuyor. O tarihte yetişemese bile Haziranın 3.Pazar gününe yetişiyor ve artık birçok ülkede Haziranın 3.Pazar günü kutlanıyor. Bu arada ilk kez 1910 yılında yine 19 Haziran Tarihinde Washington da kutlanılmış. 

Babalar Günü İçin Sürpriz Hediyeler


babalar günü hediyesi ne alınır

Babanızı Gurur Verici Bir Plaket ile Onurlandırın


Ben kendimden daha çok örnek verebilirim. Ama şunu söyleyeceğim öncelikle. Bu kız çocuğu kadar babamızı biz de düşünelim. Çünkü fark ediyorum ki diğer ülkelere nazaran Ülkemiz de Anne & Baba sevgisi çok rahat gösteremiyoruz. Yani Babamıza kaç defa sarılıp, ‘’baba seni çok seviyorum’’ dedik ? Veya kaç defa sarılıp, ‘’iyi ki varsın be baba’’ diyebildik? Eminim diyenler vardır. Yanlış anlamayın kötü anlamda demiyorum. Hepimiz anne babamızı gayet çok seviyoruz, bundan şüphem yok.

babaya hediye

Babanıza Kendisini Özel Hissettirecek Bir Hediye


Ancak bu sevgimizi gösterirken bizi büyüten, besleyen ve bu yaşlara getiren Anne ve Babamıza karşı sevgimizi gösterirken biraz ürkek mi, utangaç mı yoksa çekingen mi davranıyoruz bilmiyorum. Yani ben en azından kendim için söyleyebilirim ki biraz çekingenlik sanki oluyordu. Garip aslında. Olmaması gerekir. Çünkü onlar bizim en değerlilerimiz. Sevgimizi, sevdiğimizi hep gösterelim. Değerli olduklarını hissettirelim. Çünkü bizlere söylemeseler de buna ihtiyaçları zaman zaman olacaktır. Peki, şimdi Babaya hediye fikirleri temalı yazıma geleyim. Sizler için büyük bir araştırma yaptım ve bütçenize uygun, farklı, babanızın hoşuna gidecek hediyeler buldum. Umarım sizler de beğenirsiniz. Ve başlayalım.

babaya hediye

Babanıza Harika Bir Hediye Sürprizi & Sertifikalar


Babalarımızın evimizin reisidir. Bugüne kadar üstlerimiz de annelerimiz kadar hakları vardır. Sonuçta evi yöneten, bize harçlık veren ve bizi bugünlere getiren Adamdır o. O yüzden Sertifika hediyesi ilk başlarda garip gelse de sonradan hoşuma gitti. Çünkü okuduğunda mutlu olacaktır. Sizler için neler yaptığını okuduğunda ve bu sembolik olan sertifikayı aldığında gerçekten mutlu olacaktır diye düşünüyorum. Babalar gününde sertifika hediyesi alınabilir. Bütçesi düşük olanların bu hediyeyi alabileceklerini düşünüyorum. Aslında bütçe ile de bir bağlantısı yok. Gerçekten güzel bir babalar günü hediyesi. 

Kişiye Özel Godfather Baba Sertifikası

Kişiye Özel Godfather Baba Sertifikası


Bu arada en güzel yazı sertifika üzerine yazacağınız yazıyı sizin seçmeniz. Yani babanızla ilgili güzel bir anınızdan bahsedebilir. Veya babanızla aranızda geçen muhteşem bir olayı yazabilir. Ya da babanızın sizin hayatınızda en büyük, en değerli olmasının nedenlerini sıralayabilirsiniz. Yani burada sertifikayı siz veriyorsunuz! Ve yazdıklarınızla babanızı mutlu edecek, sevindirecek ve değerli olduğunu hissettirecek de sizlersiniz! Ayrıca hediye üzerinde ki babanızın isim soy isim fontu da gayet güzel duracaktır. Tavsiye hediyelerimizden biridir. 

babalar günü hediyesi

İsmine Özel Cüzdan İle Her An Babanızın Yanında Olduğunuzu Hissettirin


Standart hediyelerden biri gibi gözükse de asla öyle olmadığını söylemeliyim. Çünkü bu cüzdan diğerlerinden farklı. Kişiye özel ve Tabaka Renk Cüzdan hediyesi babanıza farklı ve değerli olduğunu hissettirecektir. Ayrıca bugüne kadar cüzdanı ile bize harçlıklar verdi. Artık ona bir cüzdan hediye edebiliriz. İsme özel olması ve rengi gerçekten hoşumuza gitti. Ayrıca biz insanlar en çok kullandığımız eşyalardan birisidir cüzdan! O nedenle her kullandığında, kullanmadığında hep babanızın yanında olun! Değerli olduğunu hissettirin. Güzel cümleler ile gerçekten gözlerinin duygulanmasına vesile olabilirsiniz. Tabi ki sadece onunla değil, hediyeyi verirken de güzel bir şekilde hediyeyi vermeniz değeri katacaktır. Misal; Baba bak sertifika kazanmışsın iyisin. – Diye gelip sertifikayı vererek gibi. Güzel ve hoş bir hediye olacaktır diye umuyorum.
babalar günü hediyesi

Babaya Özel Gömlek Tasarımlı Yastık

Uyumadan Önce Tebessüm Nedeni Siz Olun


Yastıklar hediyelik anlamında benim için büyük bir öneme sahiptir ki. Çünkü uyumadan önce yastığımızla en çok haşır neşir oluruz. En çok onunla ilgileniriz. Uyku rahatımız için yastık çok önemlidir. Ve siz de yastık alarak babanızın her gün uyumadan önce yüzündeki tebessümün kaynağı olabilirsiniz. Standart bir yastıktan tabi ki bahsetmiyorum! Bahsettiğim kesinlikle harika bir yastık. Daha öncesinde kupa versiyonunu tanıtmıştım bu yüzden genel anlamda bu hediye tanıdık gelebilir. Kişiye Özel Arama Motoru Kare Yastık anlatmak istediğim hediye. Yani yastık üzerine babanız ile ilgili bir Google araması oluşturuyorsunuz. Ve babanız kafasını her yastığa koymadan önce bakıp gülümsüyor. 

Kişiye Özel Benim Süper Babam Yastık


Bu gerçekten çok güzel ve kullanışlı bir hediye. Önceki yazılarımda belirtmiştim belki okumayanlar vardır. Hediyelerin değeri benim için ilk öncelikli olarak kimin aldığı ile ölçülür. Doğum günündesiniz ve sevmediğiniz bir arkadaşınız var, diğer taraftan çok değer verdiğiniz başka bir arkadaşınız. Burada değer vermediğiniz arkadaşınızın pek bir önemi olmayacak ve ne aldığını o kadar umursamayacaksınız. O yüzden en önemlisi hediyenin kim aldığı ve kime aldığı. Diğer konu hediyenin kullanışlılığı? Yani ne kadar kullanışlı? Siz beş bin liraya gidip güzel bir tablo alabilirsiniz ancak babanız sürekli bu hediyeyi hatırlamayabilir. 

babalar günü hediye fikirleri

En Kral Baba Kupa Bardak


Ancak daha çok işine yarayacak ve kullanacağı bir hediye alırsanız o zaman gerçekten o hediyenin değeri bir ise zaten beş bin olacaktır. Yani en önemli nokta bence ne kadar kullanışlı olduğudur. Yani hediye almadan önce mutlaka ama mutlaka bu aldığım hediyeyi karşı taraf ne kadar kullanacak ve ne kadar hediyem ile ilgilenecek diye düşünmenizi istiyorum. O yüzden yastık hediyesinin gerçekten kullanışlı olacağını düşünüyorum. Ki zaten hediye olarak örnek verdiğim yastık gayet kaliteli ve kullanışlı. Babalar günü için hediye önerileri arasında en güzeli bence bu! Almanızı tavsiye ederim. 

Babalar Gününe Özel Fotoğraflı Çakmak

Babalar Günü İçin Fotoğraflı ve Mesajlı Çakmak


Bütçenizi aşmayacak ücreti ve hızlı kargo seçenekleri ile en çok göz kırpan hediyeler arasında yastık hediyesi geliyor. Bu arada Babalarımızın kıymetini sadece bir gün değil her zaman bilelim. Ne olursa olsun bizi bugünlere getiren tüm Babalarımıza sonsuz teşekkürler sunuyoruz. Şimdiden 19 Haziran 2016 Babalar gününüz kutlu olsun! Umarım aldığınız hediyeyi Babanız çok beğenecektir. İyi günler dileriz.

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.