23 Ağustos 2016 Salı

thumbnail

Sevgiliye Hangi Çiçek Gönderilir

sevgiliye çiçek önerileri
Çiçekler sevgililer için büyük önem taşıyor. Özellikle bayanlara verilecek en vazgeçilmez hediyelerden birisidir çiçekler. Hediye olarak tercih edilen çiçekler genellikle özel gün için veya herhangi bir kutlama için tercih edilir. Ancak, bunların yanı sıra çiçek hediye gönderilmesinin en büyük nedenlerinden biri; bir suç işlendiğini özür amaçlı gönderilmesidir. Özellikle erkekler sıkça hatalar yapabilmektedir. Bu hatalarını affettirmek için de kadınların büyük ilgi gösterdiği çiçeklerden faydalanmaktadırlar. Çiçeklere hayır diyebilen kadın sayısı çok azdır. Her kadın hayatında bir kere olsun çiçek hediyesi almayı hayal eder. Hatta çoğu kadın hayatı boyunca yüzlerce çiçek alabiliyor diyebiliriz. Genellikle ofis ortamında çalışan kadınlara hediye çiçek gönderilir. Gelen çiçeğin masa üzerindeki şık görünümü ile büyük beğeni topladığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte ofise gönderilen çiçekler her zaman büyük ilgi görmektedir. Ofis arkadaşları tarafından ilgi ve hayranlıkla bakılmasını isteyen bayanlar, çiçek hediyelerinin sürekli ofise gönderilmesini arzulamaktadır. Erkekler de kadınların bu arzularını boşa çıkarmıyor ve çiçekler aracılığıyla sürekli çiçek gönderebiliyor.

Sevgiliye hediye olarak çiçek gönderirken, elbette ki bunun hangi çiçek olduğu, çiçeğin ne anlama geldiği, türü ve nasıl süslendiği de büyük önem taşımaktadır. Sevgilinizin hoşlanmadığı bir çiçek türünü göndermemeye çalışmalısınız. Sevgilinizi yakından tanıyorsanız eğer, hoşlandığı çiçek türünü iyi bilirsiniz. Eğer aranızda bu kadar samimiyet yoksa ve sevdiği çiçek türünü bilmiyorsanız, kırmızı gül en ideal seçim olur. Kırmızı güller bir çok anlamlarda tercih edilebilmektedir. Genellikle özel günler için gönderilen kırmızı güller, diğer tüm zamanlar için de tercih edilebilir. "Sevgiliye ne çiçek alınır?" diye düşünenlerdenseniz eğer ve ilk kez çiçek gönderecekseniz mutlaka kırmızı gül göndermenizi tavsiye etmekteyiz. 

Sevgiliye Çiçek Gönderirken Dikkat Edilecekler

sevgiliye gönderilebilecek çiçekler
Sevgilinize çiçek gönderirken türü, rengi ve kokusu büyük önem taşımaktadır. Şık giyinmeyi seven bir sevgiliniz varsa, gösterişli çiçeklerden hoşlanıyor diyebiliriz. Eğer sadeliği tercih ediyorsa, papatya gibi doğal bitkilerden oluşan çiçek buketi gönderebilirsiniz. Sevgiliye çiçek gönderimi yaparken üzerine yazdıracağınız not büyük önem taşımaktadır. Çiçekçi aracılığıyla yazdıracağınız notun üzerindeki isme dikkat etmelerini özellikle söylemelisiniz. Bazı çiçekçiler, gönderim yapacakları çiçeklerin üzerindeki notları karıştırabiliyor bu da geri dönüşü olmayan büyük sorunlara yol açabiliyor. Çiçekçi ile telefon veya internetten iletişime geçtiyseniz, sevgilinize çiçeği göndermeden önce görüntüsünü size fotoğraf atmasını isteyebilirsiniz. Çiçek buketini süslenmesi ve üzerinde not tamam ise sevgilinize teslim edilmek üzere yola çıkabilir. Çiçeği sevgilinizin iş adresine gönderiyorsanız, kimlik karşılığında doğru kişiye teslim etmelerini öneriyoruz. Aksi durumda pek hoşlanmadığı bir arkadaşı denk gelerek çiçeği teslim alabilir bu da aranızda yaşanacak çok büyük sorunları beraberinde getirir. Bu tür hususlara dikkat ederek sevgilinize çiçek gönderimi yaptırabilirsiniz. 

Özür dilemek için hangi çiçek gönderilir?

sevgiliye özür dilerim çiçeği
Özür dilemek için en çok tercih edilen hediyelerden biridir çiçekler. Bir çok erkek yaptığı hatayı telafi etmek için sevgilisine çiçek göndermekle başlar. Bayanların hayır diyemeyeceği çiçek ile aradaki buzlar erir. Ancak, sevgilinize veya arkadaşınıza özür dileme çiçeği gönderecekseniz, çiçeği türüne önem vermelisiniz. Özür dilemek için her zaman kırmızı gül tercih edilmemelidir. Özür dileme çiçekleri çeşitli aranjmanlarda hazırlanabilir. Özür dileme çiçeği göndereceğiniz kişinin hoşlandığı türlere önem verebilirsiniz. Özür dilemek için hangi çiçek alınmalı soruları aklınızda yer ediniyorsa, bizim tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneririz. 
özür dilemek için çiçek
"Özür dilemek için hangi çiçek alınır?" sorularının cevabı genellikle kırmızı güllerdir. Sevgilinizle aranızda güçlü bir bağ var ise ve hoşlandığı çiçekleri çok iyi derece biliyorsanız, öncelikle tercihinizi bu çiçeklerden yana kullanmalısınız. Eğer yeni tanıştıysanız ve tanıştığınız gibi bir hata yaptıysanız bunun özrünü dilemek için kırmızı gül gönderebilirsiniz. Kırmızı güllerin arasına çeşitli türden bitkiler ekleterek daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca çiçeği ofise gönderiyorsanız, vazolu olmasına dikkat etmelisiniz. Ofis ortamlarında genellikle vazolar bulunmaz bu da çiçeklerinizin bir süre sonra zarar göreceği anlamına gelir diyebiliriz. Sevgili ve arkadaş için gönderilecek çiçekler son zamanlarda cam vazo içlerine konularak gönderiliyor. Siz de bu şekilde bir hazırlık yaptırarak çiçeği gönderebilirsiniz. Böylelikle gün boyunca sevgilinizin masasında şık bir görünüm yaratabilir. 
sevgiliden özür dilemek
"Özür çiçeği nasıl olur?" gibi sorularla meşgul olmamak için makalemizde yardımcı bilgiler alabilirsiniz. Özür dileme çiçekleri bayan ve erkek için ayrı ayrı seçeneklerden oluşur. Bayana özür dilemek için çiçek gönderecekseniz, renkli ve dikkat çekici aranjmanlar hazırlatabilir ya da sade bir papatya buketi gönderebilirsiniz. Papatya türü sade buketlerin amacı saflığı, doğallığı ve temizliği işaret etmesidir. Siz de özür dilemek için gönderdiğiniz çiçekte, iyi niyetinizi ve saflığını ortaya koymak istiyorsanız, beyaz papatya buketi tercih edebilirsiniz. Daha dikkat çekici bir özür çiçeği gönderme düşüncesindeyseniz, en şık ve pahalı çiçeklerin aranjmanından oluşan renkli bir çiçek demeti gönderebilirsiniz.

Erkeklere hangi çiçek verilir?

Erkeklere hangi çiçek verilir?
Çiçekler yalnızca kadınlara özgü bitkiler değildir. Erkekler için de çeşitli sebeplerle çiçek hediyeleri gönderilebilmektedir. Erkek sevgiliniz veya arkadaşınız için çiçek gönderimi yapmak istiyorsanız, öncelikle sebeplerini belirlemelisiniz. Bazen hastalık durumunda, bazen de yeni iş kutlaması için erkeklere de çiçek verilebilmektedir. Erkeklere çiçek hediyesi verirken bayanlar gibi gösterişli olmamasına dikkat etmelisiniz. Erkekler için en uygun çiçekler canlı çiçeklerdir. Bir çok erkeğe hediye olarak canlı bitkiler gönderilebilir. Böylece hem kısa sürede çöpe atılmaz hem de uzun yıllar boyunca o çiçeği büyütürken anılarında olmanızı sağlayabilirsiniz. Erkekler için alınabilecek canlı çiçeklerin yeşil yapraklı salon bitkilerinden oluşmasını önermekteyiz. Hem ev için hem de ofis için oldukça uygun olan bu çiçek türlerini erkeklere hediye edebilirsiniz.
Erkekler için gönderilecek çiçek türleri olarak en çok bonsai çeşitleri, kaktüs aranjmanları, ağaç türü bitkiler ve orkideler tercih edilmektedir. Beyaz bir orkide erkeğe gönderilmek için ideal çiçeklerden biridir. Yalnızca bayanlar için üretilmeyen çiçek hediyeliğini, erkekler için de tercih edebilirsiniz.
erkeğe hediye çiçek
Özür dileme çiçeklerini genellikle erkekler bayanlara göndermektedir ancak, son zamanlarda bayanlar tarafından da özür dileme çiçekleri gönderilmeye başlandı. Erkeklerin hoşnut kalabileceği bir çiçek aranjmanı hazırlatarak, özür dilemek için rahatlıkla gönderebilirsiniz. Çeşitli renklere sahip çiçek aranjmanları erkek için uygun olsa da, biz sizlere canlı bitki göndermenizi önermekteyiz. Erkekler, renkli hediyeleri kadınlar kadar çok sevmemektedir. Bu yüzden çok renkli olmayan yeşil bir canlı bitki en doğru seçim olacaktır. Erkekler genellikle ağaç türü bitkilerden hoşlanmaktadır. Özellikle ev ve ofislerinde ağaç türündeki bitkilere yer vermekten kaçınmazlar. Siz de bunu fırsat bilerek, çeşitli sebeplerle hediye göndereceğiniz erkek arkadaşınızı, ağaç türü bitki ile mutlu edebilirsiniz.

Mevsime göre çiçek hediye seçimi

sevgiliye çiçek
Çiçek hediyelikleri mevsime göre seçilebilmektedir. Özellikle papatya mevsiminde en çok satılan çiçekler papatyalardır. Papatya türü sade bitkilerden hoşlanan bayanlar için en kusursuz çiçek seçeneği diyebiliriz. Kışın, seralarda yetiştirilen genellikle güller tercih edilmektedir. Bahar ve yaz aylarında ise bir çok bitki türü ile rengarenk aranjmanlar hazırlanabilmektedir. Sadece kırmızı gül buketleri son zamanlarda popülerliğini biraz yitirdi. Oldukça renkli ve hoş kokulu buketler, kırmızı güllere göre daha fazla tercih edilmektedir.

Bayanlar için canlı çiçek hediyeliği

bayana hediye çiçek
Bayanlar çiçeklerin her türlüsünü sevebilmektedir. Bu yüzden de bayan arkadaşınız veya sevgiliniz için çok çeşitli çiçek türlerini hediye olarak gönderebilirsiniz. Evde veya ofisinde çiçek büyütmeyi seven bir sevgiliniz var ise, çeşitli bitki türleri arasında ev ve ofis kullanımı için en uygun olanını gönderebilirsiniz. Bayan sevgiliye canlı çiçek hediyesi gönderirken çok büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Kocaman ağaçların bakımı bayanları her zaman memnun etmemektedir. Daha küçük ve özellikle masa üstüne durabilen dekoratif çiçeklerden satın alarak sevgilinize gönderebilirsiniz. Canlı bitkiler uzun ömürlü kullanım imkanları sağladığı için bakımı yapıldığı süre boyunca hatırlanmanızı sağlayabilir. Siz de uzun yıllar hatırlanabilmek istiyorsanız, mevsimsel olmayan ve yıllarca büyüyüp gelişebilen bir bitki türünü sevgilinize gönderebilirsiniz. Bayan sevgili için canlı bitki gönderimi yapacaksanız, renkli çiçekler açabilen türden bitkilere önem vermenizi öneriyoruz. Bayanlar, bakımını yaptıkları bitkinin çiçek açtığını görünce oldukça fazla mutluluk hissedebilmektedirler. Bu yüzden çiçekli bir bitki hazırlatarak sevgilinize hediye edebilirsiniz. 

Bayanların en çok sevdiği çiçek türleri

bayanlara hangi çiçekler verilir
Bayanlar hediyelerin her türlüsünü sevebilmektedir ancak, en çok sevdiği türler de farklılık gösterebilmektedir. Hediye olarak çiçek gönderecekseniz, bayanların en çok ilgi gösterdiği çiçek türlerine önem vermenizi öneriyoruz. Bayanların sahip olmaktan oldukça fazla mutlu olduklarını çiçek türleri hakkında kısa araştırmalar yaptık ve sizler için makalemizde paylaştık. Aşağıdaki maddelerde yer alan çiçek türleri ve özelliklerine dikkat ederek, sevgiliniz için en iyi çiçek türünün seçimini yapabilirsiniz. 
kırmızı güller
Kırmızı Güller : Aşk ve sevginin en güzel örneği olan kırmızı güller, çeşitli özen günler için tercih edilebilir. En çok sevgililer günü, yıl dönümü, doğum günü gibi zamanlarda tercih edilmektedir. Aşkınızın sembolü olarak gösterebileceğiniz kırmızı gülleri sevgilinize hediye ederek unutulmayacak duygu dolu anlar yaşanmasını sağlayabilirsiniz.
orkide çiçeği
Orkide : Zarif bayanların vazgeçilmez çiçeklerinden birisidir. Canlı olması ve uzun yıllarca bakımı yapılabilmesinden dolayı da çok özel bir hediye olarak tercih edilebilir. Orkideler çok çeşitli renklerden oluşabiliyor ancak, en çok tercih edilen renk beyazdır. Beyaz orkide, saflığın, doğallığın, gerçekçiliğin timsali olarak gösterilebilmektedir. 
sevgiliye çiçek
Papatya : Sadeliği ve doğallı seven bayanların hayır diyemeyeceği çiçeklerden birisidir papatya. Doğal güzelliğe ve doğal yaşama sahip bayanlar için en güzel hediye seçeneği olduğunu söyleyebiliriz. Mevsiminde tercih edebileceğiniz beyaz papatyalar ile çok şık bir çiçek buketi oluşturabilirsiniz. 
hediyelik çiçekler
Renkli buket aranjmanları : Çiçeklerin en çok satış yaptığı ürün gruplarından birisi de bu renkli aranjmanlardır. Bir çok çiçek türünün bir arada hazırlandığı buket ile sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. Bu tür çiçek aranjmanı hazırlatırken, sevgilinizin sevdiği renklerden faydalanabilirsiniz. Her renkte çiçeği bulabileceğiniz günümüzde, sevgilinizin hoşlandığı çiçek türlerinde çok şık bir buket hazırlama imkanına sahipsiniz. 

Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ışığında siz de sevgiliniz için çok hoş bir sürpriz hazırlayabilir ve sevgilinize en güzel çiçek hediyesini gönderebilirsiniz. Sevgilinize çiçek hediye gönderirken, onu iyi tanıdığınızdan emin olmalısınız. Çok nadirde olsa karşılaşılan olumsuz durumlardan biri alerjilerdir. Sevgiliniz bitkilere karşı alerjisi varsa ve siz bunu bilmeden sevgilinize çiçek gönderirseniz, hiç hoş olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sevgilinizin hoşlandığı çiçek türleri ve renkleri ile çok şık buketler hazırlatabilirsiniz. Özür dilemek, kutlama yapmak ve daha bir çok nedenle çiçek hediyesi gönderebilirsiniz. Özellikle bayanlar için çiçek hediyesi almak en çok mutluluk veren olaylardır. Bayan sevgilinize hoş bir çiçek hediyesi gönderebilir ve aranızdaki sevgi bağını daha da güçlendirebilirsiniz. 
sevgiliye alınacak hediyeler

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.