22 Nisan 2017 Cumartesi

thumbnail

Anneye Özel El Yapımı Kolye

Malumunuz 14 mayıs anneler günü yaklaşıyor ve annenize ne hediye alacağınız konusunda kafanız karışıksa ve her sene aynı klişe ürünlerden bıkkınlık geldiyse, evinizdeki malzemeler ile yapacağınız en güzel anneler günü hediyesi konseptini bu yazımızda bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Evinizdeki malzemelerden hazırlayabileceğiniz fotoğraflı el yapımı kolye ile anneniz için son derece hatıra dolu bir hediye hazırlayabilirsiniz. İçindeki fotoğrafı ve kullanılabilir oluşu ile anneniz için manevi değeri oldukça sağlam bir hediyeyi yazımızının devamındaki detaylı anlatım kısmında bulabilirsiniz. Zaten emek verilmiş ve işe zeka katılmış ürünler her zaman daha değerli ve unutulmazdır. Birçok takı mağazasından temin edebileceğiniz kolyeler yerine, basit ama sizin el işçiliğiniz doğrultusunda çıkmış bir kolye annenizi çok daha mutlu edecektir buna emin olabilirsiniz.


Anneye El Yapımı Kolye için Gerekli Malzemeler:

  • Annenizin çocukluğuna ait bir adet fotoğraf.
  • Yuvarlak ya da evinizde kullanmadığınız bir modelde kolye ucu
  • Metal renk kolye zinciriMaket bıçağı ve yapıştırıcı.
1. Adım Kolye için Fotoğrafı Hazırlama


Eski anılar ve fotoğraflar kıymetlidir. Heleki elinizde sadece birtane kaldıysa. Bu yüzden annenizin çocukluk fotoğrafını heba etmeden aynı fotoğrafı tarayıcıda taratıp, kolyenin ebatlarınca küçültüp yazıcıdan çıkartıyoruz. Eğer renkli bir fotoğrafsa siyah beyaz yaparsak daha anlamlı olacaktır. Eğer evinizde yazıcı ve tarayıcı kombinasyonu yoksa, çevrenizdeki tüm fotoğrafçılar sizin için cüzzi bir ücret karşılığında yaparlar. 

2. Adım: Kolyeni Uç Kısmını Hazırlama


Evde bulduğunuza ya da takı mağazalarından aldığınız balık gözü kolye ucuna şeffaf yapışkan yardımı ile annenizin fotoğrafını yapıştırıyorsunuz. Yaklaşık 10 dakikalık bir kuruma süresi , kolyenin balık gözü cama yapışması için yeterli. 

Fotoğrafın balık gözü kolyeye yapıştığına emin olduktan sonra kuruyan balık gözü kolyenin çevresini dikkatli bir şekilde maket bıçağı yardımıyla kesiyoruz. 

3. Adım: Kolyenin Modelini Hazırlama 


Sıra geldi biraz yaratıcılık ve biraz zevk meselesine. Bu kısım kolyemizin hazırlanma aşamasıdır. Bunun için daha önce evimizde kullanmadığımız kolyeleri ya da daha takı ve aksesuar mağazalarından alacağımız kolye uçlarını ve aparatlarını kullanacağız. Kolyenizi ister tek fotoğraflı istersenizde iki fotoğraflı şekilde yapabilirsiniz. Örnek görselde gördüğü gibi , birtanesini annenizin fotoğrafı diğerine de kendi fotoğrafınızı yerleştirip yan yana olacak şekilde tek bir kolye hazırlayabilirsiniz. Kolyenin zincirini yine zevkinize göre deri ya da metal olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Evinizdeki malzemeler yardımı ile ya da alacağınız ufak tefek yardımcı kolye aksesuarları ile oldukça anlamlı ve eğlenerek vakit geçirebileceğiniz bir anneler günü hediyesi hazırlayabilirsiniz.

Son Adım: Kolyenin Çevresini Süsleme


Kolyemizin uç kısmını ve zincir tercihimizi yaptığımıza göre sıra geldi son aşama olan kolyemizi süslemeye. Süsleme kısmı herkesin kendi zevkine ve hayal gücüne göre değişir. Kimi çok taşlı ve pullu kolyeleri severken kimi sade ve yalın kolyeleri takmaktan hoşlanır. Sizde annenizin daha önceden bildiğiniz tercihlerine göre anneler günü için hazırladığınız kolyenizde süslemeyi ona göre yapabilirsiniz.

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.