16 Haziran 2021 Çarşamba

thumbnail

El Yapımı Babalar Günü Hediyesi

El Yapımı Babalar Günü Sürprizleri
Babalar gününde, babanızın çok beğeneceği 8 hediye önerisi! Babalar günü tarih ilerledikçe yaklaşmaya başladı. Anneler günü ardından biliyoruz ki 4 hafta sonra babalar günü geliyor. Haziran ayının 2.Hafta Sonu yani Pazar günü Babalar günü. Bu da 2017 için 18 Haziran gününe denk geliyor. Yani 18 Haziran 2017 Babalar günü olarak takvime not düşecek. Peki, biliyorum ki hepinizin bu tarih yaklaştıkça aklında şu soru işareti oluyor. Babalar günü hediyesi ne alabilirim? Bu soru her yıl tabi ki oluşuyor ve bazı yıllar cevaplamakta zorlanmış oluyoruz. Çünkü birçok şeyi almışızdır veya o an için aklımıza bir hediye önerisi gelmiyordur.

Biz bu yazımızda sizlere farklı bir şey almanızı daha doğrusu yapmanızı önereceğiz! Bu zamana kadar maddi/manevi değeri yüksek ürünleri hediye olarak babanıza aldınız ve inanın ki mutlu ettiniz. Ama bu yıl biraz değişiklik yapma zamanı geldi de geçiyor bence. Sizin uğraşarak, emek dökerek; babanız için yaptığınız bu ürün karşısında ne olursa olsun çok mutlu olacaktır. Çünkü onun için daha anlamlı olacak, ona verdiğiniz değeri daha iyi hissettireceksiniz. Gelelim şimdi ne tarz şeyler yapılabilir konusuna. Sizi maddi anlamda rahatsız etmeyecek, fiziki anlamda çok yormayacak ürünler bulmaya ve hazırlamaya çalıştık. Umarım beğenir ve kendinize uygun ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Hediyelerin kullanışlı olması her zaman değerini ve önemini artırır. Biz burada babanızın hiç kullanmayacağı hediye ürünler önermek yerine onun daha çok kullanacağı ve işine yarayacağı ürünler önermekteyiz. Bir ürünü ne kadar kullanırsan o ürün ile ilgili geçmiş hikâyeni hatırlarsın. Aldığınız TV’den sana hediye edilen gömleğe kadar. Üründe ki emek, kullanışlılık ve düşüncelilik karşı tarafı fazlasıyla mutlu etmekte olan maddelerdir. Umarım hep mutlu olur, nice Babalar günü kutlarsınız. İyi okurlar dilerim.

1- Babanızın unutmayacağı bir tablo!

Babalar günü için güzel bir tablo hediye etmelisiniz Babanıza! Bu tablo çok ama çok anlamlı olacak. Gerekli malzemeler de gayet basit. Uygun boyutlarda bir tablo gereklidir. Lakin Çerçeveli resimlik de işinizi görecektir. Bir ağaç figürü bulunan, tablonun içerisini tamamen kaplayacak bir kağıt. Tabi görselde ki gibi ağacın altında Babalar günü ile ilgili bir şeyler yazmanız da önemlidir. Daha sonrası işin aslında en zevkli kısmı! Burada 2 türlü bir çalışma yürütebilirsiniz.

a) Kardeşlerinizle birlikte ağacın dallarına ellerinizin izini çıkartabilirsiniz. Bu da Babanız için fazlasıyla anlamlı olacaktır.

b) Kardeşiniz yok veya bir araya gelme şansınız zor ise varsa çocuklarınız ile birlikte bu çalışmayı yürütebilirsiniz. Hatta eşiniz de olsun! Aile kavramını tam anlamıyla Babanıza hissettirmelisiniz.


Seçim sizin, daha başka fikirlerde üretebilirsiniz tabi ki. Duvarına bu tabloyu asacak ve gururla, mutlulukla bakacaktır. Almanız gerekenler de gayet basit. Sulu boyayı da unutmayalım!


2-Kupayı kaldırmasının vakti geldi geçiyor!

Uzun zaman geçti. Doğdunuz, çocuktunuz... Büyüdünüz! Ve Babalar gününde onun yanında olmak, onu mutlu etmek istiyorsunuz. Çünkü onu fazlasıyla hak ediyor. Onu çok mutlu edeceği bir hediye hazırlamak çok kolay! Almanız gereken bir kupa var. Bu tarz kupaları her yerde bulabilirsiniz. Çok farklı ve çeşit çeşit kupalar bulunuyor.
Babaya Hediye Fotoğraflı Kar Küresi
Babanızın en çok beğeneceği bir kupayı aldıktan sonra birlikte olan ve onu en çok mutlu edecek fotoğrafı bulmak gerekiyor. Fotoğrafınızı bulduktan sonra kupaya yerleştirmeye sıra geliyor. Kupanın güzel yerlerine fotoğrafı yerleştirdikten sonra Babanıza takdim etmeye geliyor sıra. Çok mutlu olacağı bu ürün karşısında gözyaşlarını tutamayacaktır. Şahsen şimdiden o mutlu anları tahmin edebiliyorum.

3 – Mideyi mutlu edersek, bu iş tamamdır. 

Beslenmek birçok insan için çok önemlidir. Mutluluk sıralamasında ilk sıralar da yer alır. Hal böyle olunca Babanız için de midenizi çok mutlu edecek bir hediye sepeti hazırlayabilirsiniz. Güzel bir sepet, sevdiği abur cuburları almak ve içerisine o çok sevdiği kumandayı bırakmak yeterli olacaktır! Başka sevdiği dergi, gazete varsa bu sepete gizleyebilir onu daha da mutlu edebilirsiniz. Tabi sağlığı için zararlı yiyecekleri sepete atmanız sakıncalı olabilir!

4- Piknik yapmak bazen en büyük hediyedir!

El Yapımı Babalar Günü Hediyesi
Babalar gününde şuana kadar neler yapabileceğinizi, nasıl ürünler oluşturabileceğinizi araştırdık ve paylaştık. Bu sefer sizlere bir ürün fikri veya hediye önerisinde bulunmayacağız. Teknolojinin her ne kadar nimetlerinden yararlansak da bizi birçok zaman bunalttığı, o binaların üstümüze üstümüze geldiğini hissederiz. İki yeşillik gördüğümüz de yüzümüz güler, 1 nefes aldığımız da içimiz ferahlar. Hal böyle olunca piknik yapmak eskisinden daha değerli ve önemli konuma geldi. Yapmanız gereken Babanız ile güzel bir piknik yapmak. Mangal mı yakarsınız yoksa sebze ağırlıklı mı beslenirsiniz bilmiyorum ama onu çok mutlu edeceğine eminim. Hoş vakit geçirin, muhabbet sohbet edin! Birlikte bir şeyler atıştırın ve doğanın tadını çıkarın. İkinize de çok iyi gelecek.


5- Arabasını çok seviyorsa, bunu da hayliyle sevecektir…

Erkekler arabalara çok düşkün olurlar. Özellikle bayanlara göre bu fazlasıyla baskındır. Eğer ki babanız da arabasına çok düşkün ve onunla uğraşmaktan zevk alan birisiyse dikkatlerinizi iyice buraya verin, güzel ve pratik bir hediye vereceğiz. Öncelikle temizlik setini koymanız için bir kova gerekiyor. Öyle rastgele değil. Gerçekten güzel, tasarım olarak babanızın beğeneceği bir temizlik seti için kova alıyorsunuz.
Babaya Özel Ses İzi Fotoğraflı Kanvas Tablo
Daha sonra üzerine Babalar günü ile ilgili notlar düştüğünüz kâğıdı etrafına güzelce yapıştırıyorsunuz. Ve içerisine arabasını temizlerken en çok kullandığı malzemeleri yerleştiriyorsunuz. Hatta içerisine bir de küçük not parçası atarsanız tadından yenmez! Mesela; ‘’Seni, senin arabanı sevdiğinden 1000000 kat daha çok seviyoruz Baba!’’ gibi. Onun değerli olduğunu hissettirecek bir şeyler yani, siz anladınız :)

6- Çok kullanışlı, BABA kavanozu!

Ürün görseli yabancı bir arkadaşımıza ait. O yüzden o 3 bardak veya kavanoz ile idare etmiş. Ama bize 4 tane lazım. Çünkü ‘’B-A-B-A’’ şeklinde sıralama yapacağız. Ve bu Babanızın çok hoşuna gidecek. Aletlerini, kullandıkları eşyaları bu gözlere koyabilecek. Tasarımı bu şekilde yaparsanız kesinlikle beğeneceğini düşünmekteyiz. 


7- Dünyanın en iyi babasına, en özel hediye!

Bu ürünü tamamen el emeğinizden yapacaksınız diyebilirim. Yani tam olmasa da çoğunluğu Kolye için ip gerekiyor. (Kesmeyecek yumuşaklıkta) Daha sonra ise taso (yuvarlak oyun aracı) şeklinde pürüzsüz tahta. Karton da kullanabilirsiniz. Ama bükülme, bozulma gibi durumlar yaşamak istemiyorsanız kesinlikle marangozdan destek alın. Daha sonra ise kolye ipi ile tasoyu birleştirmek ve üzerine anlamlı sözler yazmak. Ve Babanıza hediye etmek. Onu mutlu etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.


8- Boyalı Bardak altlığı onu cezbedecektir.

Babanıza çok kullanışlı bir ürün yapmak ve onun sizin bu ürününüz ile sürekli haşır neşir olmasını istiyorsanız bu tam size göre. Yapmanız gereken bardak altlığına uygun tahta kestirmek. Marangoz ile görüşürseniz ona uygun şekilde hazırlayacaktır. Sonrasında farklı renk boyalar ile bardak altlığını boyamak. Tabi görsel ile bağımlı kalmayın sakın, üzerine baktıkça gülümseyeceği bol bol küçük notlar yazın. Baktıkça gülsün, güldükçe mutlu olsun ve sizin onu ne kadar sevdiğinizi hissetsin.
Babalar Günü Hediyesi

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.