29 Mayıs 2017 Pazartesi

thumbnail

Emoji Kalp Portföy Yapımı

Emoji Kalp Portföy Yapımı
Portföyle bayanlar için oldukça önemli bir yerde! Özellikle az eşya taşımak isteyenler veya şık bir akşam yemeğine giderken portföyler oldukça kurtarıcı olacaktır! Kendinize yeni bir çanta arayışı içerisindeyseniz ve kendi tarzınıza uygun model bulamıyorsanız, kendinizi yansıtacak en güzel modeli siz tasarlamak ister misiniz? Evde emoji kalp portföy, çok güzel bir kendin yap projesi olacak! Eğer şu zamana kadar hiç dikiş projesi yapmadıysanız hiç endişelenmeyin! Birlikte adımları takip ederek ve doğru ekipmanlar ile ortaya harika bir iş çıkartacağımızdan eminim! Evde orijinal bir portföy tasarlamak için illa moda tasarımı okumaya gerek yok! Dikiş tutkusu olanlar, kendinizi göstermenin tam zamanı! Emoji seçiminde istediğiniz tercihi yapabilirsiniz. Fakat bir ışıltılı kalp emojisini seçtik! Bu portföy yapımını iyice anladıktan sonra diğer emoji portföyleri tasarlayabilirsiniz diye düşünüyorum... Dediğim gibi bu projede illa dikiş bilginiz olmasına gerek yok! Sizler için evde emoji kalp portföy yapımını detaylı bir şekilde anlattım! Gerektiği yerlerde resimlerden de faydalanmayı unutmayın! E o halde ne bekliyoruz, haydi iş başına! 


EMOJİ KALP PORTFÖY İÇİN MALZEMELER


• Yapmak istediğiniz emoji kalbin bilgisayar çıktısı
• İnce deri
• Deri boyası
• Pembe fermuar
• Pembe ve sarı iplik
• Orta büyüklükte fırça
• Dikiş makinesi
• Makas

Emoji Kalp Portföy Yapımı

EMOJİ KALP PORTFÖY YAPILIŞI


Eğer malzemelerini hazırladıysanız haydi işe koyulmaya başlayalım! Sadece 5 adımda ortaya şahane ve çok eğlenceli bir portföy çıkacak! Yazılanları tam anlamazsanız aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz. 
Emoji Kalp Portföy Yapımı

1. İlk olarak hangi emojiden esinlenecekseniz o emoji kalbin bilgisayardan çıktısını alın. Sonra deri üzerine çıktı kağıdı yerleştirerek iki kez kalbi ve altın ışıltıları makasla kesin. Eğer tek bir ışıltı istiyorsanız bir tane altın ışıltıdan bir tane kesmeniz yeterli.

2. Bir sonraki adım ise boyama. Deri boyası kullanarak kalbi pembeye, altın ışıltıları ise sarı renge boyayın. Boyama işlemi bitince bir sonraki adıma geçebilmek için derinin iyice kurumasını bekleyin. 

3. Sırada kalp ile ışıltıları birleştirme işlemi var! Kalplerden birinin üzerine altın ışıltıyı yerleştirin ve sarı iplikle kalbe, ışıltıları sabitleyin. Sabitleme işlemini ne kadar iyi yaparsanız portföy çantanızın kullanım ömrü o kadar artar!

4. Şimdi ise diğer kalbe fermuar takma işlemine geldik! Kalbin arka kısmına bire iki oranında küçük bir dikdörtgen kesin. Bu küçük kesin size fermuarı dikmek için dikiş payı verecektir. Dikdörtgenin içine fermuarı yerleştirdikten sonra pembe iplikle dikkatli bir şekilde dikin. 

5. Emoji kalp portföy neredeyse bitti! Son aşamada her iki kalbin ters taraflarını bir araya koyun ve kalbin kenarlarını pembe iplik ile dikin. Ve emoji kalp portföy hazır!
Emoji Kalp Portföy Yapımı
“Ben yaptım!” diye gururla söyleyebileceğiniz harika bir DIY projesi bitmiş oldu! Şimdi sokaklara çıkmanın tam zamanı!
el yapımı hediye

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.