20 Temmuz 2017 Perşembe

thumbnail

El Yapımı Resim Çerçevesi

el emeği ile resim çerçevesi yapma
Anılar herkes için oldukça değerlidir! Geriye hiçbir zaman alamayacağınız bu kıymetli anları sonsuzlaştırmak ise daha da değerli! Bu noktada bizlere fotoğraf makineleri ve kameralar oldukça yardımcı olmakta! Hep bir arada bulunulan mutlu anlar mutlaka fotoğraflanmalı! Böylece elinize somut bir anıya sahip olma imkânı elde etmiş olacaksınız! Bu özel anlar bir bayram gününe, düğüne veya bir tatil gezisine ait olabilir! Her nerede olursa olsun bu güzel anlar fotoğraflandığı zaman ebedi bir sonsuzluğa ulaşmış olacaktır! Bu güzel fotoğrafları bir de saklaması var tabi! Bunun için de devreye çerçeveler giriyor! Fotoğraflarınızı daha da güzelleştirecek modern çerçeveler her evin olmazsa olmazı! Bir çerçeveden daha iyisi ise el yapımı bir fotoğraf çerçevesi! Kendi elleriniz ile tasarlayacağınız çerçevenizi sevdiklerinize armağan edebilirsiniz! Üstelik oldukça kolay ve basit yollardan! Harika bir DIY projesi olan el yapımı hediye çerçeve yapılışı, gören herkesin dikkatini çekecektir! Dilediğiniz süslemeler ile çerçevenizi tarzınıza uygun yaratabilirsiniz! Öyleyse el yapımı resim çerçevesi için malzeme listesini hemen görelim!

EL YAPIMI ÇERÇEVE İÇİN MALZEMELER


• Ahşap tahta (25x25 cm boyutunda)
• 10x15 cm boyutunda fotoğraf
• Keskin bıçak
• Sprey yapıştırıcı
• Sprey boya
• Tül

EL YAPIMI ÇERÇEVE YAPILIŞI

el emeği ile resim çerçevesi yapma
Gördüğünüz üzere malzeme listesi oldukça basit! Evinizde bulunabilecek malzemeler ile ortaya harika bir sonuç çıkaracaksınız!
el emeği ile resim çerçevesi yapma
İlk olarak yapmanız gereken şey çerçeve için kullanacağınız ahşabı biraz şekillendirmek! Keskin bir bıçak yardımıyla ahşap üzerini düzenli aralıklar ile kesin!
el emeği ile resim çerçevesi yapma
Sonra fotoğrafı da uygun ebatlara getirerek sprey yapıştırıcı kullanarak yapışmasını sağlayın! Düz bir şekilde sprey yapıştırıcıyı püskürterek düz bir kat verin ve çerçeveye fotoğrafı yapıştırın!

Ardından ahşabı boyayabilirsiniz! İstediğiniz renkte ahşap boyası kullanmanız mümkün! Boyama yaparak ahşabın üzerindeki lekeleri yok edebilirsiniz!
el emeği ile resim çerçevesi yapma
Şimdi sıra süslemede! Çerçevenin alt kısmına istediğiniz renk ve modelde tülü bağlayın ve fiyonk oluşturun!

Ve işte el yapımı çerçeveniz hazır! Sevdikleriniz ile paylaşabilmeniz için süper kolay ve ucuz bir hediye!
el emeği ile resim çerçevesi yapma
İyi günlerde kullanın!

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.