18 Temmuz 2017 Salı

thumbnail

Kolay Şekilde Dergi Rafı Yapımı

dergi rafı nasıl yapılır
Sizler de dergi rafı yapımı ile ilgili olarak farklı metodlar hakkında bilgi vereceğiz. Birkaç tahta ya da plastik malzemelerle sizler de gereken şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde de sizler istediğiniz gibi malzemeleri kullanabilir ve işlemlerinizi hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Raf yapımı için sizler de duvarlarınızın durumuna göre, gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda örnek olarak sunmuş olduğumuz el yapımı dergi raflarını, evinizi süslemek için kendiniz yapabilir veya marangozluk işlerinden anlayan arkadaşlarınıza bu harika tasarımları yaptırabilirsiniz. Yeni ev hediyesi olarak sevdiklerinize el emeği dergi rafları muhteşem bir hediye fikri olduğunu bilmiyoruz söylememize gerek var mı? 

Dergi Rafı Yapımı Hakkında

duvara monteli dergi rafı
Bu konuda çok farklı modeller ve çeşitlerde istediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz. Tüm işlemler ile ilgili olarak farklı metodlar bulunduğu için sizlerin de bu işlemleri farklı şekillerde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Diyelim ki ahşap bir malzemeden yapacaksanız o zaman raf sistemi ile ilgili olarak sizlerin farklı raflara ihtiyacınız bulunmaktadır.
Ahşaptan yapacaksanız o zaman duvara monte edeceğiniz L şeklinde demirler olması gerekmektedir. Bu L şeklinde demirleri ters şekilde duvara monte ettikten sonra sizler de rahatlıkla bu rafları kullanabilirsiniz. Üzerinde de çok iyi şekilde durmasının istiyorsanız o zaman üst kısımdan da rafları demire monte edebilir ve güzel şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. 

Dergi Rafı Yapımı İşlemleri Nasıl Yapılır?

el yapımı dergi rafları
Bunun haricinde de sizler de çok daha basit ve çok daha kolay şekilde Dergi rafı yapımı için plastik ve boyama sistemleriyle bir raf da kullanabilirsiniz. Bunun için yapacağınız işlem çok daha kolaydır aslında ancak, bazı ayrıcalıkları da bilmek gerekiyor. Diyelim ki, karar verdiniz ve rafları plastik malzemeden yapacaksınız. Bu durumda ilk olarak, plastiklerin doğru bir şekilde yapıştırılması gerekmektedir. Bu konuda çok hassas davranmak gerekir. Bunun haricinde, duvarlara da bu konuda montaj yapabilirsiniz. Plastik üzerinden atacağınız bir vida ile öncelikle sizler de bir matkap ile duvarı delerek, plastik üzerinde de bir vida için boşluk oluşturabilirsiniz. Duvara yerleştirmiş olduğunuz dübele rahat bir şekilde vidayı yerleştirebilir ve bu sayede de istediğiniz gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Kolay Şekilde Dergi Rafı Yapımı
Bunun haricinde, sizler için her zaman en iyi sistemde ve en sağlam sistemde olmasını istiyorsanız aslında ilk olarak yapmanız gereken, kesinlikle ahşap tercih etmeniz olacaktır. Böylece çok daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. 

Dergi Rafı Yapımı Sıralaması

el yapımı dekoratif dergi rafları
Dergi rafı yapımı için öncelikle sizler de karar vermelisiniz. Açık konuşmak gerekirse evdeki fazlalık malzemelerinizden bile çok güzel raflar yapabilirsiniz. Örneğin evde kalmış olan şişeleri yarım olarak kestikten sonra tek bir mukavva üzerine yapıştırabilir ve burada çok güzel bir şekilde boyayarak sizler de çok güzel raflara sahip olabilirsiniz. Bundan sonra, sizler de bu işlemleri kalkıp bu mukavvayı bir de duvara monte ettiğiniz zaman hem temiz, hem de çok güzel görünen raflarınız olacaktır. Aynı zamanda isterseniz yumurta kabından da bu şekilde raflar yapabilirsiniz. Sizler de kısacası hayal gücünüze göre her şekilde iş yapabilir ve çok güzel raflara sahip olabilirsiniz. 

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.