2 Ağustos 2017 Çarşamba

thumbnail

Keçe Kumaştan Çiçek Yapımı

el yapımı keçe kumaş çiçek
Kendisine uğraş arayanlar için harika bir el yapımı hediye projemiz var bugün! Son zamanlarda keçe kullanıma oldukça yaygın! Hal böyle olunca bizlerde keçe ile yapılan DIY projelerine daha çok yöneldik! Bugün sizlere keçeden çiçek nasıl yapılır, en basit haliyle anlatacağız! Daha önce böyle bir DIY projesi yapmadıysanız sakın endişelenmeyin! Çünkü sizlere pratiklik sağlamak amacı ile en ayrıntılı ve resimli bir şekilde yapılış aşamalarını göstereceğiz! Yapacağınız bu keçeden çiçekleri ister süs olarak isterseniz de kıyafetlerinize ya da örtülerinize ufak bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz! Kullanım alanı oldukça geniş! Siz yeter ki keçeden çiçekleri yapın! Üstelik malzemeler ise oldukça basit! Çoğunuzun evinde bulunan malzemeler ile bu projeyi yapacağına inanıyoruz! Çok fazla bir zaman harcamadan ortaya çıkan sonucu gördüğünüzde, sizlerde kendiniz ile gurur duyacaksınız! İster sevdiklerinize isterseniz de kendinize keçeden çiçekler yapabilirsiniz! El emeği göz nuru olan bu güzelim çiçekler, sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel hediye olabilir! Çünkü el emeği ile oluşan hediyeler her zaman daha özel ve daha değerli olur! Öyleyse bir an önce keçeden çiçek nasıl yapılır, öğrenelim! Önce malzemeler…

KEÇEDEN ÇİÇEK İÇİN MALZEMELER


• Kırmızı keçe
• Kurdele
• Minik inci boncuklar
• Makas
• Sıcak tutkal tabancası
• Şerit parçası

KEÇEDEN ÇİÇEK YAPILIŞI

el yapımı keçe kumaş çiçek
Gördüğünüz gibi malzeme listesi oldukça basit! Şimdi gelelim yapılış aşamalarına!
el yapımı keçe kumaş çiçek
10 adet keçeyi çiçek yaprakları biçiminde kesin. Eğer daha büyük bir çiçek istiyorsanız daha fazla kesebilirsiniz! Sıcak tutkal tabancanızı kullanarak, ilk katmanınızı yapıştırın. İkinci katmanınız için, sıcak tutkal ile yapıştırırken daha fazla boyutlu bir görünüm vermek için yaprakları hafifçe katlayın. 
el yapımı keçe kumaş çiçek
Bütün yapraklarınız bitene kadar üst üste koymaya devam edin. İnci boncukları çiçeğin merkezine ekleyin, bu küçük inci boncuklar çiçeğinize ayrı bir hava katacak! Son olarak, asmak için arkaya küçük bir şerit parçası ekleyin!
el yapımı keçe kumaş çiçek
Ve bitti! Keçeden çiçek yapmak işte bu kadar basit! Şimdi geriye bu güzel çiçekleri değerlendirmek kalıyor! Ellerinize sağlık!

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.