26 Kasım 2020 Perşembe

thumbnail

Aile İçin El Yapımı Yılbaşı Hediye Fikirleri

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
En yakınlarımız olan ailemiz; bize hayatın sıcaklığını, güveni ve beraberlik duygusunu yaşatan insanlardır. Annemiz, babamız ve kardeşlerimiz daha gözlerimizi açtığımız an itibari ile yanlarımızdadırlar. Ve en zor anlarımızda da yanlarımızda olmaya devam ederler. Sadece mutluluğu değil hüzün ve üzüntüleri de paylaştığımız ailelerimizle yılbaşını en içten şekilde kutlamaya ne dersiniz? Aile için el yapımı yılbaşı hediye fikirleri vasıtası ile sizler de sıcak yuvanıza ayrı bir dokunuş katabilirsiniz. Çünkü annelerimiz, babalarımız ve kardeşlerimiz bizlerin onlara sunduğu hediyenin maddiyatından çok maneviyatı ile ilgilenirler. Manevi değeri yüksek olan hediyeler de ancak el emeği, göz nuru uğraşlarımız sonucunda gerçekleşir. Sizlerle şimdi paylaşacağımız hediyelerin el yapımı olması, sizleri zor olacağı fikrine kaptırmasın. Her biri birbirinden kolay yapıma sahip olup, yapımında kullanılan malzemeler de kolay temin edilebilir şekilde olacaktır. Aileye özel el yapımı hediyeler üretirken sizler de müthiş zevk alacaksınız. Zaten sevdiğimiz bir insana hazırladığımız sürpriz ne kadar meşakkatli olursa olsun, karşılığında onun ne kadar çok ve kalpten sevineceğini bilince bize son derece kolay gelecektir. 

Yılbaşı Çanları Çalıyor

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
Süssüz, sade bir yılbaşı olmaz. 2018 yılbaşı gecemiz de rengarenk olsun. Ailemize hediye için hazırlayacağımız bu süs, bir yıl boyunca evlerimizin iç veya dış kapısında mükemmel bir dekor olarak da kullanılabilir. Kırtasiyeden kolayca bulabileceğimiz süsleme malzemeleri ile bildiğimiz bir kartonu süsleyebiliriz. İçi boş bir daire olarak keseceğimiz karton parçası bizim projemiz ile son derece uyumlu olacaktır. Dilerseniz bu süslemelere minik ve şık bir çan da ekleyebilirsiniz. Süslü ve sesli bir hediye seçeneği olarak ailemize sunabileceğimiz müthiş bir el yapımı hediye fikirleri olacaktır. 


Yılbaşı Gecesi Yemeğine Güzel Bir Dekor

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
Resmi gördükten sonra Aralık ayında çilek nereden bulacağız demeyin. Günümüzün teknolojisi ile oldukça çoğalan seralar sayesinde neredeyse her mevsim her meyve ve sebzeyi bulabilmekteyiz. Oldu ki çilek bulamadınız, bu durumda mevsime özel diğer meyveleri süsleyerek de yılbaşı gecesi yemeği için dekoratif bir sunum elde edebilirsiniz. Çileklerin saplarını çıkarıyoruz, içlerini de bir kaşık yardımı ile çıkarıyoruz. Çünkü içlerine jöle ekleyeceğiz. Gıda jölesi henüz dolmamışken, çileklerimizin içerisine ekleyeceğimiz minicik limonlar da görselliği zirveye çıkaracaktır. Çileklerin çevresine sunum öncesi pudra şekeri, ya da temin edemezsek toz şeker de ekledik mi işte size leziz bir atıştırmalık. 


Şişelerden Aile Albümü mü?

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
İçlerindeki malzemeleri bitmiş ve bir kenarda duran şişelerden el yapımı aile albümü elde edebileceğiniz hiç aklınıza gelmiş miydi? Kabul ediyoruz, ilginç bir fikir. Ancak görsele bakınca ilginçliği kadar da çok şık bir fikir değil mi? Resimdeki fotoğraflar gibi sizler de eskitme yöntemini kullanabilirsiniz. Böylece nostaljik hediye fikri olarak mükemmel bir sunum elde etmiş olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kavanozların içerisine eskitilmiş olarak çıktısını ya da baskısını aldığınız resimleri eklemek olacaktır. Güzel birer tıpa ile şişeleri kapattık mı hediyemiz hazırdır. Hatta isterseniz tıpa kısımlarını kurdele ve minik nazar boncuğu gibi malzemeler ile de kolayca süsleyebilirsiniz. Hayal gücünüze güvenin ve hemen siz de şişelerden bir aile albümü yapımına başlayın. Eğer evinizde biriken şişeler çoksa tüm ailenize yetecek kadar albüm çıkarabilirsiniz. 


Kavanozlardan Aile Albümü Fikri-2

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
Bulduğunuz kavanozlar ağızlarına tıpa geçirilmeyecek kadar geniş mi? Hiç dert değil. O zaman biz de şişelerimizi baş aşağıya doğru yatırırız ve yine aile albümü hediye fikrimizi gerçekleştiririz. Bu yöntemle de en az ilk sunduğumuz öneri kadar eşsiz tasarıma sahip hediyelikler elde edebilirsiniz. Resimleri ister siyah beyaz, ister nostaljik, ister eskitilmiş ya da isterseniz orijinal hali ile kullanın. Hangisini seçerseniz seçin sıra dışı bir hediye ile sevdiğinizin karşısına çıkacağınıza emin olabilirsiniz. Birçok yerde kullanımı mümkün olan bu hediyeler sizin de belki de kurtarıcınız olabilir. 


PVC Borulardan Ev Dekoruna

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
Farklı çaplara sahip olan PVC borularından mükemmel bir ev dekoru yapabiliriz. İçlerine ekleyeceğimiz yılbaşı ağacı süslemeleri ile bu dekoratif ürünü renklendirmek son derece kolay olacaktır. Hepsi aynı boyda ve düzgün bir şekilde kesilmesi şartı ile birbirinden farklı çaplardaki PVC leri birbirine ekleyerek çok şık el yapımı duvar dekoru yapabiliriz. PVC boruları tabi boyamanız gerekecektir. Çünkü marka ve ürün özelliklerinin yazılı olduğu borular ile hiç de güzel bir dekor elde edemezsiniz. Boyama haricinde kağıt yapıştırma tekniğini de kullanabilirsiniz. Sizin aklınızda olan şekil ve modelleme farklı olabilir. Bu fikirden yola çıkarak birbirinden farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. 

Yılbaşı İçin Kavanozlara Yeni Boyut

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
Bu yılbaşı hediyeleri için yine kavanozlara başvurabilirsiniz. Kavanozlar üzerine sunacağımız fikirler sınır tanımıyor. Kumaş parçası, zincir, boncuk ve diğer süsleme malzemeleri ile eşsiz ve paha biçilemez derece de şık kavanozlar elde edebilirsiniz. Resimden de görebileceğiniz üzerinde oldukça az bir uğraş ile elde edilebilen bu süslemeli kavanozlar mükemmel birer dekor halini almışlar. Sizler de annenizin evlerini süslemesine yardımcı olacak olan bu dekorları çok kısa zaman içerisinde elde edebilirsiniz. 

Yılbaşı Gecesi Mumsuz Olmaz

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
Ailece geçireceğiniz yılbaşı kutlaması için mükemmel bir masa hazırladınız. Peki ya mumları hazır mı? Hazır değilse bile 5 dakika içerisinde en şık mumları yapabilirsiniz. Eski bir kumaştan kalan kupür parçası, bildiğimiz küçük boy bir bardak ve sıradan bir mum (hatta kullanılmış bile olabilir) en şık mumları elde etmemiz için yeterli olacaktır. Zamanınız varsa hazır kupür yerine kendi eliniz ile öreceğiniz dantel parçasını da mum süslemede kullanabilirsiniz. Bu mükemmel mumlukların, masanızın en göz alan aksesuarları olacağından emin olabilirsiniz.


Çok Üşüyen Aile Fertlerine Hediye Fikri

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
Kimilerimiz normal insanlara göre çok daha fazla üşürüz. Sıcak su torbamız hep yanımızda olsun isteriz. Sizin de aile fertleriniz arasında çok üşüyenler varsa el yapımı su torbası süslemesi ile onlara aradıkları sıcaklığı sunabilirsiniz. Sıcak su torbası kılıfını, resimdeki gibi kalpli bir model ile örebileceğiniz gibi yıldız, yuvarlak ya da özel motifler ile de süsleyebilirsiniz. 
evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
Ya da görüntüsü ile bile içleri ısıtan bu boğazlı kazak görünümlü sıcak su torbası kılıfı örneğini örebilirsiniz. Çok üşüyen aile fertlerinizin bu sıcak su torbasını ellerinden düşürmeyeceklerinden ve oldukça kullanışlı bir hediye etmiş olacağından şimdiden emin olabilirsiniz. Zamanınız varsa hemen böyle bir hediye fikri uygulaması için ilk adımı atmaya başlayabilirsiniz. Hatta sizler de çok üşüyenlerdenseniz kendinize de bir tane örebilirsiniz. İnsanlar sadece başkalarına mı hediye alır veya yaparlar. Pekala kendimiz için de bir hediye yapabiliriz. Değil mi? 


Yılbaşına Özel Farklı Bir Mum Modeli

evde yapılabilecek el yapımı yılbaşı hediyeleri
Bir tepsiye dizilmiş, yılbaşının renkleri olan beyaz ve kırmızıdan elde edilmiş mumlar, aralarına ise yine yılbaşının renkleri olan kırmızı ve beyazdan seçilmiş boncuklar… Bu tepsi tam da yılbaşı için aradığınız tepsi olacaktır. Masanızın bir köşesine ekleyeceğiniz bu mum tepsisini aynı zamanda hediye olarak da tasarlayabilirsiniz. Ailemize özel yılbaşı hediye fikirleri düşünürken, onların kullanırken mutluluk duyacağı hediyeleri seçmek size ayrı bir zevk verecektir.

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.