6 Aralık 2017 Çarşamba

thumbnail

El Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

el yapımı yılbaşı hediyesi
Baylar, bayanlar sonunda koskoca yılın en güzel günü ve en güzel gecesi geliyor. Yılbaşı gecesi eğlenceleri, yılbaşı kutlamaları başlayacak. Bu özel gecede sevdiklerimizle birlikteyken, birbirimizi ne kadar çok sevdiğimizi ne kadar çok değer verdiğimizi gösterebilmek için adeta yarışacağız. Hızımızı kesmek yok o zaman. Sevdiklerimizi hediye alma konusunda geç kalıp da ‘Kendimi sana hediye ettim ya daha ne hediye edeyim?’ diyecek pozisyona düşmemek için el yapımı yılbaşı hediyeleri makalemize şimdiden göz atmanızı tavsiye ederiz.
yılbaşına özel el yapımı hediyeler

Soğuk Yılbaşı Gecesini Sıcacık Karşılayın

evde yapılabilecek yılbaşı hediyeleri
Bayanlar şişleri elimize alıyoruz. Örgü bilen her bayanın kolayca uygulayabileceği bir el işi yılbaşı hediyesi sunumu ile karışışınızdayız. Sadece haroşa örgü tekniği ve bir de bardağın baş ve son kısmına uygulayacağımız 1 ters 1 düz lastik tekniği ile bu cici bardak elbiselerini yapabiliriz. Minik kolları, minik eller ve bir de minicik cebi de çok şık durmuyor mu? O zaman onları da ekleyelim ve bu, görünüşü ile bile içimizi ısıtmaya yeten bardak kazaklarını yapmaya başlayalım. 
el emeği yılbaşı hediyeleri
İşte bardak kazaklarımızın yıkanmasından sonra kurutulması. Ayrıca bardakların üst üste eklenmesinden sonra elde edilecek görüntüsü. Böylece bardak raflarımız da çok cici bir şekle bürünebilecek. İster anneye yılbaşı hediye fikri olarak düşünün ister sevgiliye ya da değer verdiğiniz tüm yakınlarınıza … Hem çok hızlı bir şekilde örülerek tamamlanabilecek bir hediye olacak hem de bu hediyeyi sizden alanların yüzlerindeki tebessüm ister istemez kendiliğinden gelecek. Ne demişler? Mutluluk paylaştıkça çoğalır.

Beyler, Yılbaşı Hediyesi İçin İş Başına

yılbaşına özel hediyeler
‘Nasıl olsa ben anlamam örgü işlerinden, el emeği göz nuru bir hediye yapmak kim ben kim?’ diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Belki elinize bir şiş ve ip verip örgü örmeyi anlatamayız ama el yapımı yılbaşı hediyesi fikri verebiliriz. Hem de tamamen bu projenin mimarisi siz olacaksınız. 
simli vazo kavanoz
Boya yapmayı biliyorsunuz ya da en azından her erkek eline fırça alıp boyama işini yapabilir. Sonuç: kaçışınız yok. Her evde boşta duran ve bir gün lazım olur diye kenarda bekletilen kavanozlar olur. İşte tam da şimdi bizim projemize lazım olacaklar. Çıkarıyoruz boşta duran kavanozları, iyice yıkayıp kuruluyoruz. İstediğiniz renkte bir de simli boya ile birlikte kurdele de temin ettik mi makyaj kavanozumuzu yapmaya hazırız demektir. Şekildeki makyaj kavanozuna bakarak aynısını ve hatta eminiz ki çok daha iyisini yapabilirsiniz. Neden sizin sevgiliniz ya da eşiniz de böylesine şık bir hediyeyi, hem de tamamen mimarisinin sizin olduğunuz bir hediyeyi kullanmasın ki? Evet, evet gerçekten çok etkili bir hediye olacak.
el emeği yılbaşı hediyesi
Kavanozların boyutu değiştikçe farklı amaçlar için de kullanılabiliyor. Dilerseniz siz el yapımı kavanoz hediyenizi tamamladıktan sonra boş sunum yapmayın. 
yeni yıla özel el yapımı hediyeler
İçlerini resimdekiler gibi, çiçekler ile ya da yeni satın alacağınız birkaç makyaj malzemesi ile birlikte hediye edin. Bu şekilde çok daha etkili bir hediye elde edebilirsiniz. Simli boyalı kavanozlarınızı hazırladınız ancak içerisine ekleyecek bir şey mi bulamıyorsunuz? Tek derdiniz bu olsun. Biz bayanlar çikolata ve şekere bile bayılırız. Hele ki sevdiğimiz erkeğin kendi elleri ile yapılmış bir süslü kavanoz ile bize sunulursa… Siz de hazırladığınız simli kavanozların içerisini boş vermek yerine, bildiğimiz şeker ve çikolatalar ile doldurarak hediye edebilirsiniz. Karşılığında ise en azından kocaman, yürekten bir öpücük alacağınızın garantisi bizden. Biz bayanları sevindirmesi işte bu kadar kolay. O zaman fırçalarımızı ellerimize alıyoruz demektir beyler. 

Mutlu Bir Yuvamız Yılbaşı Hediyesi

yılbaşı için el yapımı hediyeler
Evinizde mutlu, huzurlu ve gönlünüzce bir yaşam sürebiliyorsanız çok şanslısınız demektir. Size bu ortamı sağlayan ailenize en güzel yılbaşını sunmaya ne dersiniz? Böylelikle sahip olduğunuz huzuru ve mutluluğu, ailenize hediyeniz ile ifade etmiş olabileceksiniz. Normal bir kavanozun içerisine, seçtiğimiz aksesuarlar minik de olsa yerleştirmesi zor olabilir. Bu proje için bize en büyük boy turşuluk kavanozlar gerekecektir. Bulamazsanız bir diğer alternatif olarak da cam sürahileri kullanabilirsiniz. Anne için yılbaşı hediyesi arayanlardansınız en güzel hediye fikirlerinden olan mutlu ailem temalı bu kavanozu tavsiye ederiz. Elbette ki sevgiliye özel yılbaşı hediyesi de olabilir. Pembe panjurlu bir evimiz olsun hayalindeki gibi kavanozun kapak kısmını (pardon evinizin çatısını) pembe renk kullanarak yapabilirsiniz. Mutlu evim temalı kavanozların yapımında en çok ihtiyacınız olacak olan hayal gücünüz olacaktır. Hatta dilerseniz bu kavanozu minik bir teraryum konseptine de dönüştürebilirsiniz. Dediğimiz gibi hayalinizde ne varsa onun minyatür halini elde edebilirsiniz. 

Annelere Özel Yılbaşı Hediyesi 

Annelere Özel Yılbaşı Hediyesi
Tüm anneler marifetlidir. Hatta isteseler de istemeseler de aileleri için olmak zorunda hissederler kendilerini. Her zaman iğneleri, iplikleri, makasları bir kenarda durur. Olası yırtık, sökük durumlarda olaya acil bir müdahale edebilmeleri için. Gelin, annelerimize onların eli, ayağı olan dikiş malzemelerini çok daha toplu halde tutacak olan bir kavanoz hediye edelim. Yırtık, sökük durumunda olaya acil müdahale ekibinin başı olarak katılım sağlayabilmelerini sağlayacak olan bu yılbaşı hediyesi onları çok sevindirecektir. Sıradan bir kavanozun içerisine dikiş-nakış seti malzemelerini dolduruyoruz. Ama iki önemli detayı unutmuyoruz. Birincisi kavanozların kapak kısımlarına, iğnelerin tutturulmasını sağlayacak olan yastık şeklindeki alan, ikincisi ise kavanoz çok basit bir görünüme sahip olmasın diye süsleme aksesuarları. Süsleme sırasında nazar boncuklarından, sıradan boncuklardan, kurdelelerden ve hatta kalın iplerden bile faydalanabiliriz. 

Süslü Bayan Arkadaşlara Yılbaşı Hediyesi

Süslü Bayan Arkadaşlara Yılbaşı Hediyesi
Hepimizin çevresinde süslü olması ile bilinen, takıya ve aksesuara çok önem veren bayan arkadaşları vardır. Tabi ki süslü arkadaşlara da süslü bir yılbaşı hediyesi yakışır. Normal, sade ve klasik bilezikler temin edebilirsek bu projemiz son derece kolay olacaktır. Hatta paslanmış, kullanılmayan bileziklerimizi bile bu el yapımı yılbaşı hediyesi projemizde değerlendirebiliriz. Her evde bulunan (ya da bulunmasa bile her kırtasiye de muhakkak bulunan:) yapıştırıcıyı süreceğiz bileziğe ve kalın ipleri dolayacağız üzerine. Bileziğin üzerine sardığımız iplerin arasına da ara ara (ya da sık sık tamamen sizin zevkinize kalmış) minik aksesuarlar ekleyeceğiz. Bunlar normal boncukta olabilir, figürlü metal takı aksesuarları da olabilir. Bilekliklerimizi rengarenk ve birçok sayıda yapalım ki, süslü arkadaşlarımız her rengine uygun bir takıyı hemen bularak kullanabilsin.:)

Eski Kadehler Yeni Mumluklar

el emeği yılbaşı armağanları
Evde öylesine duran ve kullanılmayan kadehler, pekala bizim yılbaşı hediye alternatifi seçeneklerimize malzeme olarak eklenebilir. Resimde gördüğünüz mumluklar sizce de çok özel durmuyorlar mı? Aslında her birine yakından baktığımızda üzerinde hiçbir özel çalışma yok. Ama ufak detaylar ve ufak farklı fikirler ile elde edilmiş bu mumlar, çalışmaların sonunda inanılmaz şık oluyorlar. Size fikir vermesi ve ilham kaynağı olması açısında birkaç el yapımı kadehten mumluk resimleri daha paylaşmak istiyoruz. 
el emeği yılbaşı hediyesi
İşte bunlar da çiftçi mumluklarımız:) Eminiz bu resimleri gördükten sonra sizler çok daha sıra dışı mumluklar elde edebileceksiniz. Resimlerinizi de bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. Hatta dilerseniz bizler de sitemiz üzerinden diğer takipçilerimiz ile paylaşarak onlara da yardımcı oluruz. 

Bu Yılbaşı Gecesi Herkese Yetecek Kadar Kalbimiz Var

sevimli el yapımı yılbaşı hediyeleri
Kalbimizde sadece sevgilimiz, eşimiz, annemiz ve babamız barınmaz. Kalbimizin içerisinde kardeşlerimiz, kardeşimiz kadar sevdiklerimiz, dostlarımız ve bizimle en kötü günde dahi yanımızda olan arkadaşlarımız da vardır. Onların her birine vermek için ufak malzemeler ile doldurulmuş güzel bir yılbaşı hediye paketi yapmaya ne dersiniz? İstedikleri yerlere asabilmeleri için üzerine eklenmiş kurdeleleri ile birlikte minicik kalpler yapabiliriz. Bu kalpleri ise elyaf, bildiğimiz pamuk hatta dilerseniz eski kumaş parçaları ile bile doldurabilirsiniz. İçerisine ekleyeceğiniz kokulu kurutulmuş yapraklar ya da güzel kokuları ile bilinen bitkiler sayesinde (lavanta gibi) hediyemizin güzelliğine ayrı bir hava katabiliriz. Sepetimizin kendisini ise hazır bir kumaş ya da havlu ile sarabileceğimiz gibi, eğer vaktimiz varsa ona özel bir örgü örebiliriz. Artık kalbimiz herkese açık. Evimize gelen yılbaşı misafirlerine el yapımı hediye ürünlerimizden olan minik kalplerimizi dileyenler alabilir.:) Sevdikleriniz ve sevenleriniz ile birlikte, gönlünüzce bir yılbaşı gecesi geçirmeniz dileğiyle.

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.