20 Ocak 2018 Cumartesi

thumbnail

Sevgiliye El Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri

el yapımı sevgililer günü hediyeleri
Yaklaşan 14 Şubat sevgililer günü öncesi, sevdiğinizi mutlu etmek için çeşitli hediye arayışları içine girmiş olabilirsiniz. Ancak ne alacağınızı düşünmek yerine kendiniz bir şeyler yapma çabası içine girebilirsiniz. Hazır olarak alacağınız ve paketleyeceğiniz hediyeler yerine emeğinizi katarak hazırlayacaklarınız sevgilinizi daha çok memnun edecektir. Hem kızlar hem de erkekler emek verilerek hazırlanmış olan hediyelere çok daha fazla önem gösterir. Çevrenizde veya sizin böyle bir deneyiminiz varsa ne kadar değerli olduğunu görmüşsünüzdür. El yapımı sevgililer günü hediyeleri maddi değeri yüksek hediyelerden bile daha çok beğeni görüyor. Sizlerde bu yöntemi seçerek sevdiğiniz kişiyi memnun edebilirsiniz. 
el yapımı sevgililer günü hediyeleri
Sevgiliniz üzerinde yıllarca iz bırakacak ve her zaman saklayacağı hediyeler yapmak istemez misiniz? Sizlere bazı hediye modelleri üzerinde bilgiler veriyoruz. Bazılarının yapması zahmetli bazılarının yapması ise daha kolay olacaktır. Ancak hangisini yapıyor olursanız olun büyük bir beğeni ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü hediyeler her zaman karşınızdaki kişiye olan sevginizin bir ölçütüdür. Bu yüzden yapmış olduklarınız çok değer görmektedir. 
el yapımı sevgililer günü hediyesi
Hazır olarak alacağınız ürünler ne kadar pahalı olursa olsun elinizle yapmış olduğunuz bir şeyin yerini tutmayacaktır. Bu nedenle sizin için hazırlamış olduğumuz örnekleri yakından incelemelisiniz. İlginizi çekecek olan hediyeyi hemen yapmaya başlamalısınız. El emeği sevgililer günü hediyeleri sizi sevgiliniz gözünde çok daha yüksek bir değere ulaştıracak. Sadece biraz zamanınızı ayırarak ortaya çok iyi şeyler çıkarabilirsiniz. Sevgililer gününün gelmesine henüz yeterince zaman varken sizlerde aşağıda vereceğimiz örneklerden bir tanesini kolaylıkla yapabilirsiniz.
el yapımı sevgililer günü hediyeleri
Sizin için hazırladığımız hediyeleri çok beğeneceksiniz. Benzersiz tasarımları bir araya getiriyoruz. İçlerinden mutlaka birini beğeneceğinize eminiz. Hatta birini seçmek konusunda bile kararsız kalabilirsiniz. Sevgiliye el yapımı sevgililer günü hediyeleri sizin için geliyor. Hemen incelemeye başlamalısınız. 
sevgiliye el yapımı sürpriz hediyeler
Ayrıca nasıl yapıldığı konusunda detaylı bilgileri de resimleri ile birlikte bulabileceksiniz. Basit malzemeler ile ortaya muhteşem hediyeler çıkartabilirsiniz. Sizlerde hazır bir hediye almak yerine elinizle bir şeyler yapma fikrine daha sıcak bakmaya başlayacaksınız. Çünkü yazının başında da belirttiğimiz gibi emeğiniz ilişkinizi çok daha güçlendirecektir. Hemen harika tasarımları incelemeye başlayabilirsiniz. 

El Yapımı Sonsuz Resim ve Sevgi Sözcükleri

sevgiliye el emeği hediyeler
Küçük bir kutu ile ortaya muhteşem bir hediye çıkartabilirsiniz. Evinizde veya çevrenizde mutlaka resimdeki gibi bir kutuya rastlamışsınızdır. Kol düğmelerinin koyulduğu küçük kutuları da tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz kutu türüne göre hediyeyi iki şekilde hazırlayabilirsiniz. Resimde de görüldüğü gibi kapağı sabit olan kutularda resimleri veya sözcükleri elinizle çekecek, kapağı sabit olmayan kutularda ise kapakla birlikte yukarı doğru kaydırabileceksiniz. Bunu belirledikten sonra size sadece biraz dekore etmek kalıyor. Bulduğunuz kutunun durumuna göre vernik yapmak hatta üzerini boyamak hediyenin anlamını çok daha yükseltmiş olacaktır. Sevdiğiniz renklerden oluşan bir tasarım veya baş harflerinizden oluşacak bir yazı kaleme alabilirsiniz.
el yapımı sevgililer günü hediyeleri
Hediyenin hazırlanışındaki ikinci etap ise içine içindeki tasarıma karar vermek. Bu noktada dilersiniz birlikte çekindiğiniz resimleri kullanabilir, dilerseniz de sevgi sözcüklerini tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; A4 kâğıt, cetvel, yapıştırıcı ve makas. 

1. Kutunun ebatlarına göre kâğıtları cetvel yardımıyla eşit ölçülerde kesin.
2. Kâğıdın katlanma noktasını belirleyin ve yine eşit ölçülerde katlayın. 
3. Kare veya dikdörtgen şeklinde ortaya çıkacak olan katladığınız parçalara, hazırladığınız resimleri yapıştırın veya belirlediğiniz sözleri yazın.
4. Son adımda kâğıdın en altında kalacak noktayı kutunun tabanına yapıştırın. Kapağı sabit olmayan kutular için kâğıdın üst noktasını da kapağa yapıştırmalısınız. Artık hediyeniz hazır demektir.

Mandal ile El Yapımı Mesaj

Mandal ile El Yapımı Mesaj
Yapması son derece basit bir o kadarda sevimli bir hediye. Sevgilinizin çok beğeneceğine emin olabilirsiniz. Mandalları bilmeyen yoktur. Kurutma makinaları olmadan önce her evde elbiseleri sermek için kullanılan mandallar şimdi sizin hediyeniz olabilir. Hala birçok evde kullanılan mandalların birçok çeşidi var. Sizin ihtiyacınız olan ise ahşap olanlar. Ahşam mandallar kalınlığı ve dokusu ile çok daha şirin olacaktır. Hazırlanışı oldukça kolay olan bu hediye için mandaldan sonra ihtiyacınız olan tek şey pastel boyalar veya renkli kalemler. 
el emeği sevgililer günü hediyeleri
Parmaklarınız ile askı uygulayacağınız bölüme resimde de görüldüğü gibi “mesajınız var” yazabilirsiniz. Elbette hayal gücünüzü kullanarak farklı cümlelerde kullanabilirsiniz. Mandalın açılacak bölümüne ise mektup veya zarf resmi çizmelisiniz. Mandal kapalı iken yalnızca dışarıya yazmış olduğunuz cümle ve mektup resminiz görünecek. Açtığınız zaman ise sevgilinizi çok şaşırtacak anlamlı bir söz çıkacak. Bırakacağı etkiyi tahmin bile edemezsiniz. 


El Yapımı Cıvata Ve Somundan Oluşan Satranç

erkeğe el yapımı sevgililer günü hediyesi
Hediyenize biraz daha emek vermek istiyorsanız bu satranç tam size göre. Özellikle de hediyeye vereceğiniz kişi satranç oyununu seviyorsa onun için çok daha anlamlı olacaktır. Birlikte çokça eğlenecek, bol bol oynayarak vakit geçireceğiniz bir oyun yapabilirsiniz. Hazırlayacağınız hediyede seçeceğiniz ürünler tamamen hayal gücünüze kalmış. Cıvata ve somunlar ile kolaylıkla bu tasarımı oluşturabilirsiniz. Etrafınızda bolca görmeye alıştığınız bu malzemeler, size ilk etapta sadece bir şeyleri birleştirmek veya monte etmek için kullanılan parçalar gibi gelebilir. Ancak çok daha fazlasını resimde görüldüğü gibi bir araya getirerek yapabilirsiniz. 
erkeğe el yapımı sevgililer günü hediyesi
Hazırlayacağınız hediye de satranç tahtasını bile kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için basit düz bir tahta yeterli olacaktır. Tahtayı kare haline getirdikten sonra çizgilerle taşların bölgelerini belirleyebilirsiniz. Ardından boyayarak tam bir satranç tahtası haline getirebilirsiniz. Tüm bunları tamamladıktan sonra ortaya mükemmel bir hediye çıkmış olacak. 


El Yapımı Hayallerinizin Haritası

bayan sevgiliye sevgililer günü için el yapımı hediyeler
Seyahat etmeyi çok seviyorsanız bu fikre bayılacaksınız. Sevgilinizle birlikte yeni yolculuklara çıkmaya hazır olun. En güzel anılarınızı bu harita ile ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu hediye ile büyük bir haritayı duvara yapıştıracak ve gittiğiniz ülkeleri birlikte boyamaya başlayacaksınız. Boyamak yerine gittiğiniz yerlerdeki anılarınızdan doğan resimleri ülkelerin üzerine de yapıştırabilirsiniz. Hazırladıktan sonra bakmaya doyamayacağınız haritanız olacak. Hatta geriye kalan bütün boşlukları doldurmak için hemen planlar yapmaya da başlayabilirsiniz. 
El  Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri
incele
Hediyeyi hazırlamak için ilk ihtiyacınız olan şey harita sonrada boyama kalemleri. Burada dünya haritası kullanabileceğiniz gibi Türkiye haritası da tercih edebilirsiniz. İnternetten kolaylıkla yüksek çözünürlüklü ve sade bir harita bulabilirsiniz. Belirleyeceğiniz harita resimde görüldüğü gibi boyamaya veya resimlerinizi yapıştırmaya uygun olmalı. Küçüklüğünüzde sıklıkla doldurduğunuz boyama kitaplarının yeni bir versiyonunu oluşturmak üzeresiniz. Kullanmak istediğiniz haritayı belirledikten sonra baskı işlemine geçebilirsiniz. Uygun olacak ölçüleri belirledikten sonra kaliteli bir kâğıt üzerine bastırmalısınız.


El Yapımı 365 Not İçeren Kutu

El Yapımı 365 Not İçeren Kutu
Sevgilinize çok özel bir hediye vermeye hazır olun. El yapımı olarak hazırlayabileceğiniz ürünlerden biri de bu kutu olacak. Ancak bunun çok daha büyük bir anlamı barındırdığını unutmayın. Hediyeyi özel kılan ve diğerlerinden ayıran özellik, bütün yıl boyunca sürprizlerle dolu olması. Çünkü amacı her gün sevgilinizin içinden sadece bir not okuyabilecek olması. Böylelikle bir yıl boyunca her gün ona özel bir hediye vermiş olacaksınız. Hazırlayacak olduğunuz 365 not sizin için biraz zorlayıcı olabilir. Ancak keyifle yapacağınızdan eminiz. Çünkü her nota sevdiğinizi düşünerek özel ve anlamlı cümleler kaleme alacaksınız. Yani sevginizi kaleme almaktan sıkılmayacaksınız. 
Sevgiliye El  Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri
incele
Hazırlamaya ilk olarak notlardan başlamalısınız. Tüm notlar için farklı renkte kâğıtlar seçebilirsiniz. Hediyeyi adım adım nasıl hazırlamanız gerektiğini maddeler halinde okumaya başlayabilirsiniz. 

1. Alacağınız renkli A4 kâğıtları cetvel yardımı ile eşit olarak kesin.
2. Hepsine sizin için özel mesajlarınızı yazın ve orantılı bir şekilde katlayın.
3. Hazırladığınız notların tamamını içine alabilecek boyutlarda bir kutu belirleyin.
4. Belirlediğiniz kutunun dışını boyayarak veya şekillendirerek çok daha özel kılabilirsiniz. 


El Yapımı Çiçekli Baş Harfleri

El Yapımı Çiçekli Baş Harfleri
Sevgilinize hazırlayabileceğiniz özel hediyelerden bir tanesi de baş harflerinizden oluşan çiçekler. Yapımı biraz uzun sürse de ortaya çıkacak olan harfler emeğinize değecek. Daha önce çok kez baş harflerinizi kullanarak çeşitli dekorlar yapmış olabilirsiniz. Hazır olarak satılan harfler en yaygın örneklerin başında geliyor. Ancak bu tamamen sizin tasarımınız olacağı gibi çok daha güzel olacak. Düşüncesinin bile kulağa çok hoş geldiğinin farkındayız. Çünkü isimlerinizin baş harfini çiçeklerden oluşturmaya başlayacaksınız. Yapım aşamasının bütün detaylarını adım adım okuduktan sonra kolaylıkla yapım aşamasına geçebileceksiniz. İhtiyacınız olan malzemeler son derece kolay ulaşabileceğiniz ürünlerden oluşmaktadır. 
El  Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri
incele
1. İlk olarak sert kartonlara ihtiyacını olacak. İsimlerinizin baş harfi şeklinde hazırlanmış olan kartonlar bulamayacağınız için kendiniz keserek parçaları bir araya getirmek zorundasınız. Ancak keyifle yapacağınız için bu size sıkıcı gelmeyecektir. 

2. Uygun olan malzemeyi bulduktan sonra ilk olarak ölçülendirin. Birleştirdikten sonra orantılı bir harf ortaya çıkması için bu adım önemli. Baş harfinize göre harfi kâğıt üzerinde çizerek keseceğiniz parçaların ölçülerini belirleyin. 

3. Ölçülendirme işlemini tamamladıktan sonra kesmeye geçebilirsiniz. Makas yardımı ile belirlediğiniz ölçülere göre bütün parçaları kesin.

4. Bu adımda kestiğiniz parçaları birleştirmek için yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Başlangıçta kâğıt üzerinde yaptığınız çizime uygun olarak yapıştırma işlemini gerçekleştirin.

5. Ardından tüm boşluklara sert sünger veya kauçuk yerleştirin. Bu işlemi boşluk kalmayana dek yapmalısınız.

6. Son olarak ise almış olduğunuz çiçekleri sünger üzerine yerleştirin. Çiçeklerin yerleştirme işlemini yaparken saplarına yapıştırıcı sürmeniz daha sağlam olması açısından yardımcı olacak. Farklı çiçekler tercih etmeniz hediyenizin çok daha renkli olmasını sağlayacak. 


El Yapımı Hediye Kabı

el yapımı romantik sevgililer günü hediyeleri
Hazırlamış olduğunuz hediyeleri klasik paketler içinde vermek istemiyorsanız, bunun içinde çok özel fikirlerden yararlanabilirsiniz. Yine yapımı kolay ancak bittiğinde ortaya çıkacak ürünün çok güzel olacağı bir tasarım sunuyoruz. Burada kullanılan malzemeler mutlaka herkesin elinin altında bulunmaktadır. İlk olarak evlerinizde sıklıkla kullandığınız rulo şeklinde peçeteler bittikten sonra ortaya çıkan silindir kartonu çöpe atmayarak başlıyoruz. Bu kartonların bugüne kadar herhangi bir işe yaramadığını düşünebilirsiniz. Ancak doğru ellerde mükemmel sonuçların ortaya çıktığını göreceksiniz. Bahsedeceğimiz detayların ardından sizlerde kendinize özel tasarımlar ortaya çıkarabileceksiniz. Resimlerde de gördüğünüz gibi ortaya çıkacak ürünler tamamen hayal gücünüze kalmış durumda. Vereceğimiz örneklerin ardından çok daha fazlasını kendiniz kolaylıkla yapabileceksiniz. 
El  Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri
incele
1. Silindirik kartonun dışını renklendirmek için soldaki resimde olduğu gibi renkli kuşe kâğıtlar kullanabilirsiniz. Bu işlemi yaparken yapıştırıcıya ve makasa ihtiyacınız olacak. Öncellikle kuşe kâğıdı kartona yapıştıracak ve sonra fazlalıkları keseceksiniz. Ayrıca sağdaki resimde olduğu gibi boya ve fırça yardımı ile kendi tasarımlarınızı da oluşturabilirsiniz. 

2. İkinci adımda, iki uç kısımdan da eşit olarak kıvırma işlemlerini yapacaksınız. Böylelikle kalıp ortaya çıkmış olacak. Böylelikle içerisine istediğiniz hediyeleri koyabileceksiniz. 

3. Son adımda hazırlamış olduğunuz şeklin üzerini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Resimler size fazlasıyla bilgi verici olacaktır.

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.