9 Nisan 2018 Pazartesi

thumbnail

Hangi Kitaplar Sevgiliye Hediye Edilebilir

sevgiliye hediye kitaplar
İnsanlar birbirlerini sevindirmek ve mutlu etmek için hediye almaktadırlar. Her insanın ilgi alanı ve sevdiği eşyalar farklılık göstermektedir. İnsanların karakterlerine göre ilgi alanları değişmektedir. Birçok kişi pahalı ve değeri yüksek olan hediyelerden hoşlanırken bazıları ise parasını önemsemeyip hediyelerde anlam ve emek görmek ister. Anlamlı hediyelerin içerisinde her şey olabilir. Burada hediye alacağınız kişinin ilgi alanları devreye girmektedir. Fakat kitap okumayı seven bir insana kitap almak oldukça nazik bir davranış olur. Mesela, sevgiliniz kitap okumayı çok seviyor ve arayıp da bulamadığı bir kitap var. Onun için o kitabı hediye ederek oldukça ince ve düşünceli bir davranış yapmış olursunuz. Sevgiliye hediye kitap önerileri oldukça fazladır. Karakterine ve okuduğu kitap türüne göre birçok kitap seçimi yapabilirsiniz. Kitaplar doğum günlerinde olsun özel günlerde olsun veya sıradan günlerde bile verilebilecek en güzel hediyeler arasında yer almaktadır. Çoğu kişi kitap okumaz ve değerini bilmez. Fakat kitap okuyan kişiler, bunların değerini oldukça iyi bilirler. Sıradan ve anlamsız hediyeler yerine sevdiğiniz insanlar için böyle güzel hediyeler verebilirsiniz. Hayatında hiç kitap okumayan ve sevmeyen insanlar için roman ve kalın kitaplar yerine ilgi alanlarına yönelik kitaplar bularak hediye edebilirsiniz. Mesela, uzay ve bilimleri seven bir insan için bu kategoride oldukça güzel kitaplar bulunmaktadır.

sevgili kitapları

Sevgiliye Hediye Kitap Önerileri


Sevgilinize hediye kitap almaya karar vermeniz oldukça iyi bir seçim olmuştur. Şimdi ise sıra doğru kitap tercihinde bulunmaktır. Onun ilgi alanlarına yönelik kitap tercihleri ile sevgilinizi oldukça sevindirirsiniz. Birçok alanda binlerce kitap vardır. İllaki sevgilinize göre çok güzel kitaplar bulabilirsiniz. 

hangi kitap sevgiliye hediye edilebilir

1. Zamanın Kısa Tarihi


Bilim kategorisinde alınabilecek en güzel kitaplardandır. Stephen Hawking’in yazdığı bu kitap dünyada oldukça ün kazanmıştır. 9 milyon üzerinde satış rakamlarına ulaşmış ve 40’dan fazla dile çevrilerek ülkelere dağıtılmıştır. Bilimden ve zamandan hoşlanan sevgiliniz için oldukça güzel bir kitap seçimi olacaktır. 255 sayfalık bu kitap çok kalın olmadığından daha önce kitap okumayan kişiler içinde oldukça güzel bir tercih olacaktır. 

büyük tasarım kitabı

2. Büyük Tasarım


Gene Stephen Hawking’in yazarlığını yaptığı bir kitabı önerilerinize sunuyoruz. Dünyanın en çok tanınan düşünürleri arasında yer alan Hawking bu kitabında yaşamın ve evrenin gizemine dair oldukça şaşırtıcı anlatımlar gerçekleştirmektedir. Bilime ilgisi olan sevgiliniz için muhteşem bir kitap olacaktır. Kitapta ağırlıklı olarak fizik ve kozmoloji konuları işlenmektedir. 164 sayfalık olan kitap, kitap okumayı pek sevmeyenler ve daha önce kitap okumayanlar için oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Yazılarda açık ve anlaşılır dil kullanılmış olup oldukça sürükleyici anlatımlar ile süslenmiştir. 

hediye kitap önerileri

3. Bir Kadın Bir Ses


Sevgiliniz için alabileceğiniz en güzel kitaplar arasında yer almaktadır. Kadınları ve onlar hakkında birçok detaya değinen bu güzel kitap Doğan Cüceloğlu tarafından yazılmıştır. Oldukça güzel ve yalın bir dille anlatım yapılan kitabı bayan sevgiliniz için hediye olarak alabilirsiniz. Kitabın kahramanı ise bir erkektir. 192 sayfa olan kitap okuyucusunu yormamaktadır. Doğum günü dahil özel günler ve hatta sıradan günlerde bile sevgilinize hediye olarak verebilirsiniz. 

Death Note – Ölüm Defteri 1

4. Death Note – Ölüm Defteri 1


Manga Japon çizgi romanlarına verilen bir isimdir. Bütün dünya tarafından bilinmekte ve herkes bu serilere hayran olmaktadır. Manga serisinde yer alan Ölüm Defteri oldukça yükske satış rakamlarına sahip olmuştur. Bilim kurgu ve çizgi roman kategorilerinde yer alan bu kitabı sevgilinize hediye edebilirsiniz. Birçok kişi çizgi roman kitaplarından oldukça hoşlanmaktadır. Bu tarz kitaplar oldukça sürükleyici bir yapıya sahip olduklarından okuyucuları hiç sıkmamaktadır. Tsugumi Ooba’nın yazmış olduğu bu çizgi roman 200 sayfadan oluşmaktadır. Manga serisinin en çok okunan kitapları arasında yer almaktadır. 

Geçmişten Günümüze Türk Mutfağı

5. Geçmişten Günümüze Türk Mutfağı


Yemek yapmayı seven ve Türk mutfağındaki bütün yemekleri öğrenmek isteyen sevgiliniz için oldukça güzel bir hediye seçimi olacaktır. Hediye ne olursa olsun alacağınız kişi için bir anlam ifade etmelidir. Bilim kurgudan hoşlanmayan bir kişiye hediye olarak bu kategoride bir kitap veya film almanız oldukça yanlış bir seçim olacaktır. Anadolu kültüründe ve Orta Asya’ya taşınan yemek kültürleri ile ilgili olarak tam 1250 yemek tarifi bulunmaktadır. Mutfakta zaman geçirmeyi seven kadın veya erkek sevgiliniz için fark etmeden bu güzel hediyeyi alabilirsiniz. Kitabın yazarlığı Kolektif’e aittir. Toplam 816 sayfalık olan bu muhteşem tarif kitap ilk olarak 2012 yılında basılmıştır. 

hediye kitap önerileri

6. Özel Beslenenler İçin Tarifler


Birçok kişi beslenmesine oldukça dikkat etmektedir. Sağlıklı beslenerek vücudunun daha dinç ve sağlıklı olması için oldukça çaba göstermektedirler. Ancak şifalı ve sağlıklı besinlerin birçok alternatifi ve bilmediğiniz türleri de vardır. Bunun için yazılmış olan Özel Beslenenler İçin Tarifler kitabı, sevgiliye hediye kitap önerileri için oldukça güzel bir seçim olacaktır. Tabi sevgilinizin bu alanda ilgisinin olması gerekiyor. Yoksa oldukça yanlış bir tercih olacaktır. Sıla Baki Alkan’ın yazmış olduğu bu kitap oldukça fazla satış rakamlarına oluşmuştur. İlk baskısı 2017 yılında olan bu güzel kitabın sayfa sayısı 176’dır. 

hediyelik kitaplar

7. Ben Ney’im


Din ve mitoloji kategorilerinde yer alan bu kitabı sevgiliniz için alabilirsiniz. Bu tarz kitaplardan ve alanlardan hoşlanan kişiler için oldukça iyi bir seçim olacaktır. İnsanların hayatları ve inançları hakkında oldukça detaylı bilgiler bulunmaktadır. Psikolojik olarak da birçok konuya değiniliyor. Hakan Mengüç’ün yazdığı bu kitap toplamda 304 sayfaya sahiptir. 

Senin Hakkında En Sevdiğim Şeyler Kitabı

Senin Hakkında En Sevdiğim Şeyler Kitabı


Eğer alacağınız kişinin bu alanlara olan ilgisi var ve bu tarz mitolojilere inanıyor ise kesinlikle bu sevgiliye hediye kitap önerisini tercih etmeniz gerekiyor. Bu alanda sevilebilecek en güzel kitaplar arasında yer almaktadır. Anlatımında oldukça açıklayıcı ve açık bir dil kullanılmış olup okuyucusunu sıkmadan bilgiler vermektedir. 

hediye kitap önerileri

8. Surelerin İniş Sırasına Göre Kur’an-ı Kerim Meali


İslamiyet bütün Müslümanların ortak dinidir. Birçok kişinin bu dini bilmesine ve sevmesine rağmen, Dinleri hakkında bilgileri oldukça azdır. Bazı kişilerin bu tarz kitaplara ilgisi oldukça fazladır. Fakat ne okuyacaklarını ve alacaklarını bilemeyebilirler. Kur’an-ı Kerim’in mealini her Müslümanın okuması ve bilmesi gerekmektedir. Sevgilinizin bu kutsal kitaba ve dine ilgisi var ise onun için alabileceğiniz en anlamlı hediye bu olur. 

Mealli Kur’an-ı Kerim


Kur’an-ı Kerim’de birçok süre vardır. Aslında surelerden oluşmaktadır. Bu surelerin anlamları Türkçe olarak bu kitapta verilmiştir. Birçok kişi bu tarz bir meal kitabı aramakta fakat bulamamaktadır. Sevgiliye hediye kitap önerileri listemizde oldukça önemli bir yere sahiptir. Unutmayın, ilgi alanlarına ve sevdikleri yönlere göre kitap seçimlerini yapmanız önemlidir. Aksi takdirde pek sevilmeyen hatta okunmayacak bir kitap almanız mümkün olur. Kimse aldığı hediyenin hiç ilgilenilmeden bir köşeye atılmasından ve unutulmasından hoşlanmaz. 

Hayat Seninle Daha Güzel Kitabı

Hayat Seninle Daha Güzel Kitabı


Sevgiliniz için anlamlı bir hediye düşünüyor iseniz yukarıda verilen kitap hediye fikirlerini değerlendirmenizi öneriyoruz. Kitap okumayı seven kişilere veya ilgi alanlarına göre kitap alabileceğiniz kişilere verilebilecek en güzel hediyelerden birisi kitaplardır. İçlerinde oldukça güzel bilgiler bulunur ve okuyucuya oldukça iyi değerler katar. Bu nedenle kitap hediyeleri çok tercih edilir. 

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.