10 Kasım 2018 Cumartesi

thumbnail

İzlemesi Keyif Veren 3 Güzel Film

film
Her sene hatta neredeyse her gün yeni bir film çekilmekte. Film alternatifi çok bol olunca izlerken hangisini izleyeceğimiz konusunda zorluk yaşayabiliyoruz. Günümüzün yoğun temposu da ele alındığında izleyeceğimiz film hakkında ön bilgiye sahip olmak önem taşıyor. Aksi halde ‘Zamanımı bu filme mi ayırdım?’ sorusunu kendimize sorarken bulabiliyoruz. Sizler için ayırdığınız zamana değecek, özellikle de konusu bakımından izlemeye değer filmler hakkında araştırma yaptık. Merak etmeyin ‘efsaneler, unutulmazlar, klasikler’ diye sürekli tekrarlanan artık ezberlenen ve izlemekten sıkıldığımız filmleri listemize dahil etmedik. 3 film tavsiyesi listemizi hazırlarken öncelikle konusundaki değere ve güncellik durumuna önem gösterdik. İşte önerilerimiz…

1. Sevdiğim Tüm Erkeklere - To All the Boys Ive Loved Before

Aşk Filmi
2018 yapımı bir film olan Sevdiğim Tüm Erkeklere, özellikle eğlenerek zaman geçirmek isteyen izleyiciler için mükemmel bir film önerisi olacaktır. Yabancı film kategorileri arasında ve romantik bir filmdir. Gençlik filmi olarak sınıflandırabileceğimiz bu filmi arkadaşlarınız ile, aileniz ile ya da yalnızken izleyebilirsiniz. Ayrıca IMDB puanının da 8.00 olduğunu hatırlatmak isteriz. 

Konusunu özetlemek gerekirse: 


Duygularını, özellikle de erkekler ile ilgili olan duygularını dışarıya vuramayan bir genç kızı anlatmaktadır. Annesini kaybeden bir genç kız, hayatına dahil olacak erkeklerin de bir gün hayatından çekip gitmesi konusunda korku yaşamaktadır. Temelinde mevcut olan bu korku ile ilgi duyduğu erkeklere duygularını açmak yerine kendi hislerini anlatan bir mektup yazmaktadır. O güne kadar ilgi duyduğu tüm erkekler için sadece bir mektup yazmıştır. Ya bir gün bu mektuplar bir şekilde mektup sahiplerine ulaşırsa? Bu mektuplar genç kızın haberi olmadan hoşlandığı erkeklere ulaşmıştır. Sonrasında ise ortaya çıkan bu karışık durumu toparlamak ise yine ona kalmıştır. Sonucunda ise; her ne kadar izni ve isteği olmadan duygular karşı cinslere açılmış olsa da bunun genç kızın hayatı için mükemmel bir çözüm olacağını izlemekteyiz. Hayatına nasıl bir etki katacağını ise anlatmayalım. Siz filmi izlerken keşfedin. 


2. Edebiyat ve Patates Turtası Derneği

İsmini duyduğunuzda edebiyat, patates turtası ve dernek… Bu üçünün ne kadar ilgisiz olduğunu düşünebilirsiniz. Şahsen benim de filmin isminden dolayı bu filme ön yargı ile yaklaştığımı kabul etmeliyim. IMDB puanının 7.1 olması ve 2018 yılı filmler arasında yer alması sebebi ile sadece biraz ilgimi çekmişti ve başlarını izleyip sonrasında sıkılıp kapatacağımı düşünerek filmi izlemeye başlamıştım. Ancak öyle olmadı! Yabancı filmler kategorisinde olan Edebiyat ve Patates Turtası Derneği, dram filmleri arasında yer almaktadır.

Filmin konusu şu şekilde özetlenebilir;


3.Dünya Savaşı’nda yaşamın çok zor olduğu ve insanların birçok zorluklar ile mücadele etmek zorunluğunda olduğu bir dönemi konu alan bu film, Guernsey şehrinde yaşanan bir dram üzerine kurulmuştur. Almanya’nın işgal ettiği Guernsey şehrinde yerel halk, tüm zorlukların üzerine gidip ve aklını kullanarak bir araya gelip dernek kurmuştur. Aslında bu derneğin kuruluşu ile ilgili bir çaba yoktur. Başlangıçta sadece birbirlerine destek sunmak ve mücadelelerinde omuz omuza olduklarını hissetmek için birkaç kişi bir araya gelir. Gizli, toplanmalar ve örgütlenmeler yasak olduğu için bu topluluğun yasallaşması gerekmektedir. Çünkü artık gizliliği kalmamış ve öğrenilmiştir. Artık bir dernek kurmak ve bunu resmileştirmek şarttır. İşte dernek kurulur ve ismi de ‘Edebiyat ve Patates Turtası’ olur. Neden bu ismin seçildiğini ve patates turtası ile edebiyatın nasıl bir ilgisini olduğunu merak ediyorsanız filmi izlemelisiniz. Tüm detaylarını bildiğiniz bir filmi izlemek hiç de güzel olmasa gerek, değil mi? Ancak küçük bir tüyo daha vermek istiyorum. Filmin içerisinde güçlü bir kadın karakteri ile karşılaşacaksınız. Zaten filmin ilk sahneleri bu güçlü kadın ile başlıyor. Bu kadın tamamen iş için ve iç seslerini dinleyerek yöneldiği bir macerada hayatının büyük aşkını bulacaktır. 

3. Başlat: Ready Player One 

film tavsiyesi
Aşk ve dram film önerisi sunduk. Şimdi ki ise bilim kurgu film önerisi olacak. Bilim kurgu sevenlerin bu filmi büyük bir zevk ile izleyeceklerini düşünüyoruz. Yine 2018 yılı filmleri arasında yer alan bir film. IMDB puanı yine oldukça yüksek: 7.9. Yabancı filmler kategorisi arasında yer alan Başlat: Ready Player One, oldukça sürükleyici bir şekilde kurgulanmış. Filmi izlerken ‘Acaba bizim de sonumuz bu mu olacak?’ diye düşünmeden kendinizi alamayacaksınız. 

Filmin Konusu:


Film aslında bir oyun içerisinde sürmektedir. Herkesin gerçek yaşamını unutup bir sanal alem sevdasına kapılıp gitmesi ile tüm amaçlar bir oyun üzerine kurulmuştur. Bu oyunun kurucusu kısa bir zaman sonra hayattan ayrılacaktır. Ölmeden önce ise kendi kurduğu bu oyunun içerisine üç adet anahtar gizlemiştir. Birinci anahtarı bulan ikinci anahtar için, ikinci anahtarı bulan ise üçüncü yani son anahtar için ip uçlarına sahip olacaktır. Dünyadaki herkesin tek bir amacı olmuştur o da bu anahtarları bir an önce bulabilmek. Büyük şirketler de dahil olmak üzere herkes bu oyun içerisinde bulunan anahtarların peşindedir. Çünkü son yani, üçüncü anahtarı bulan bu oyunun hisse sahibi olacaktır. Büyük kazanca sahip olmak isteyen herkes bu oyuna yönelir ve gerçek yaşamlarının dışında kurdukları dünya içerisinde kendi benliklerinden oldukça farklı olan avatarları içerisinde büyük mücadeleyi sürdürürler. 

Küçük bir not: Filmin konusu ne olursa olsun aşk her zaman kaçınılmazdır. Bilim kurgu da olsa filmin içeriğinde bir aşk bulacaksınız. Duygusal yönünüzü de besleyecek olan bu filmi birçok yönden beğeneceğinizi umuyoruz. Mutlu son severler! Hadi hazırsanız: ‘Ready Player One’ ve ‘Başlat’ sizler için gelsin o zaman. 

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.