11 Eylül 2020 Cuma

thumbnail

Kavanozdan Kar Küresi Yapımı

Kar Küresi Yapımı

Kar küresi geçmişten günümüze kadar en çok kullanılan süs eşyaları arasında yer almaktadır. Yıllar geçse de eskimeyen bir popülerliğe sahip olan kar küreleri pek çok evde bulunmaktadır. Hatta kişiler birbirine özel günlerde hediye olarak kar küresi almaya devam etmektedir. Bu yüzden kar küreleri çok sık tercih edilen hediyelik eşyalar arasındaki yerini de korumuştur. Kar küreleri görüntüsüyle insanların çok hoşuna gitmekte ve onlarda güzel duyguların uyanmasını sağlamaktadır. Bu yüzden kar küreleri kış mevsiminin güzel manzarasını barındırması açısından birçok kişinin beğenisini kazanmıştır.  Genel olarak yılbaşında çok sık tercih edilen süs eşyaları arasında yerini almıştır çünkü yılbaşı ruhunu çok başarılı bir şekilde yansıtabilmektedir.

Kar Küresi Yapımı

Yapımı oldukça kolay olan kar küreleri pek çok kişinin evinde hazırlayabileceği süs eşyaları arasında yer almaktadır. Dışarıdan bakıldığında zor gibi gözükse de aslında yapımı çok basit olan bu eşyalar görüntüsüyle büyülemektedir. Yılbaşı gibi senenin önemli günlerinde konsepti güzel bir şekilde yansıtan bu eşyalar çok sevilmektedir. Kar küresi yapımında nasıl bir küreye sahip olmak istediğiniz en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü zihninizde tasarladığınız bu kar küresine ait malzemeleri daha önceden modele göre belirlemelisiniz. Bu yüzden kafanızda hangi modelin olduğunu netleştirin ve ona göre malzemelerinizi alın. Yılbaşı konseptini yapabileceğiniz kar kürelerinde farklı bir manzara da ortaya koyabilirsiniz. Bu sizin tercihinizle alakalı bir durum olsa da yılbaşı konsepti en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır.

Kar Küresi Yapımı

Birine kendi yaptığınız kar küresini vermek bunun sizin fikirlerinizi yansıtması açısından çok önemlidir. Bu duruma hem hediyeyi verdiğiniz kişi çok sevinecek hem de ona ne kadar değer verdiğinizi görecektir. Evinizde bulunan kullanmadığınız kavanozları bu kar küresini meydana getirmek için kullanabilirsiniz. İçerisinde daha önce turşu gibi gıdaların yer aldığı bu kavanozları işiniz bittiğinde atmamaya özen gösterin. Kar küresi tasarlama gibi fikirlerde kavanozlar çok işe yaramaktadır. 

Kar küresi yapmak için gereken malzemeler

1. Ufak objeler
2. Cam kavanoz
3. Glilserin
4. Sim
5. Yapay kar
6. Silikon ya da suya dayanıklı olan yapıştırıcı
7. Eğlenceli küçük objeler 

Kavanoz kullanarak nasıl kar küresi yapılır?

Kar Küresi Yapımı

Birçok alanda işimize yarayan cam kavanozlar kar küresi yapmak için de oldukça etkili olacaktır. Kar kürelerini tasarlamadan önce onları susuz yapabileceğinizi de unutmayın çünkü bu objelerin susuz versiyonları da mevcuttur. Yuvarlak ve ağzı geniş olan kavanozları tercih etmeniz doğru bir adım olacaktır. Yapacağınız kar küresi için gereken diğer malzemeleri yılbaşı için süs eşyaları satan yerlerden edinebilirsiniz. Zaten bunlar bir yılbaşı ağacında bulunan malzemeler olup kolay bir şekilde kendilerini bulabilirsiniz. Aynı şekilde evinizde küçük oyuncaklar ya da şirin ve minik objeler varsa bunlardan da yararlanabilirsiniz. Sonuçta belli bir eşya olma zorunluluğu yoktur ve burada tamamen kendi tercihiniz doğrultusunda hareket edilmektedir. 

Kar Küresi Yapımı

Objeleri yapıştırmadan önce kavanoz kapaklarını boyamak isterseniz bu boyama işlemini tamamlayın. Ardından yapıştırdığınız objelerin sağlamlığını kontrol edin. Orta kısma yerleştirdiğiniz bu süs eşyalarını bir süre bekletmeniz gerekecektir.  

Kar Küresi Yapımı

Çünkü onların sağlam bir şekilde yapışması çok önemlidir ve eşyanın bozulmaması için gereklidir. Daha sonra dilerseniz bunun içerisine birçok farklı renkte sim dökebilirsiniz.  

Simleri kavanoza döktükten sonra içerisine gliserin koymanız gerekecektir. Ancak bunu yaparken abartmayın ve 10 damla koyun. 

Daha sonra tekrardan kenar kısımlara bir yapıştırıcı gezdirin. Bunu kapak kısmına doğru yapın ve sağlam bir şekilde yapıştırdığınızdan emin olun. 

kar küresi

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.