25 Kasım 2020 Çarşamba

thumbnail

Hatırınızda Kalacak Yılbaşı Hediyeleri

Hatırınızda Kalacak Yılbaşı Hediyeleri

El yapımı yılbaşı hediyeleri her zaman diğer hediyelerden daha farklı ve daha özel bir noktada olmuştur. Çünkü bu hediyeler bizzat emek verdiğimiz ve kendi zamanımızla kullandığımız hediyelerdir. Dolayısıyla sevdiklerimize vereceğimiz ürünler hatırınızda kalacak yılbaşı hediyeleri el yapımı olsun isteriz. Yılbaşı el yapımı hediyeler ile daha bir özel, daha bir zevkli olur. Herkes doğanın bize verdiği güzelliklerden yararlanarak hayal dünyasının sınırlarını üsteler ve en güzel armağanı ortaya çıkarmaya çalışır.

El Yapımı Mum İle Özel Hediyeler

yılbaşı hediyeleri

El yapımı mum ile hatırınızda kalacak yılbaşı hediyeleri vermeniz mümkündür. Parafin jel mum yapma işleminin içerisinde; cam kavanoz, deniz kumu, deniz kabukları ve mum fitili gibi malzemelere ihtiyaç duyulur. Hediye için hazır setleri alabilir ve kullanabilirsiniz. 

Kişiye Özel Ahşap Kutu

Ahşap Kutulu 12 Renkli Mini Polaroid Çerçeve

Kişisel bir hediye verirken içerisine not yazabilir ya da başka bir eşyayı kutuya koyabilirsiniz. Bir ahşabı boyayarak kendiniz kutu yapabilir ve üzerine çeşitli yapıştırmalar yapabilirsiniz. Üzerine yaptığınız yapıştırmalar ile kutunuz kişisel bir hale gelecektir. 

Kişiye Özel Ses İzi Kanvas Tablolar

Kişiye Özel Ses İzi Fotoğraflı Kanvas Tablo

Yılbaşı için hatırınızda kalacak yılbaşı hediyeleri içerisinde en güzel seçeneklerden bir tanesi filografi tablodur. Bu tabloyu dilerseniz Noel baba deseniyle, dilerseniz yeşillik deseniyle, dilerseniz de yıldız deseniyle hazırlayabilirsiniz. Bu işlem için gerekli malzemeler; tercih ettiğiniz büyüklükte bir kare tahta, istediğiniz renkte ip, çivi ve çekiçtir. Öncelikle tahtanın üzerine istediğiniz deseni ana hatlarıyla çizmelisiniz. Ardından çizgilerin üzerine belli mesafelerle çivi çakmalısınız. Çivilerin ortalama bir mesafe ile çakılmalıdır. En son adımda ise bu desenin üzerinden iplerle geçilmeli ve istenilen desen oluşturulmalıdır. 

Minyatür Çam Ağacı Hediyesi

yılbaşı hediyeleri

Minyatür çam ağacı, sevgilinize olarak verilecek en güzel eşyalar arasında yer alır. Minyatür yılbaşı ağacı yapmak için ihtiyacınız duyacağınız malzemeler; yuvarlak odun parçası, yuvarlak kurabiye kalıbı, yosundur. Ayrıca isteğe göre minik yıldız çıkartmaları, silikon ve silikon tabancası da bu eşyayı yapma konusunda size yardımcı olabilir.

Şirin Yılbaşı Desenleri İsimli Çorap

Öncelikle odun parçası üzerine istediğiniz şekildeki kurabiye kalıbını silikon tabancası yardımıyla yerleştirin. Sonrasında minik yosun parçalarını da şekildeki kurabiye kalıbının etrafına silikon tabancası yardımıyla da sabitleyin. En son adımda da eşyanızı istediğiniz çıkartmalarla süsleyin.

Karikatürlü Kanvas Tablo

Karikatürlü Kanvas Tablo

Hatırınızda kalacak yılbaşı hediyeleri yapımı için en kolay olan hediyelerden biri el yapımı sabundur. Diğer taraftan el yapımı sabun hediyesi ise, sevilen kişilere yılbaşı hediyesi olarak verilecek ve yapımı kolay olacak hediyelerden biridir. İstediğiniz şekil ve boyutlarda yapacağınız sabunlar ile sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. İlk kez sabun yapacaksanız bu işlem için hazır setleri tercih edebilirsiniz. Özellikle anneniz ve teyzeniz için yapabileceğiniz şık bir hediye seçeneğidir. 

Yılbaşı Ağacı Desenli Hediye Kutusu Paketi

Kadınlara Yılbaşına Özel Konsept Hediye Kutusu

Evinizde inanılmaz uygun fiyatlarla bir yılbaşı hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Maliyeti oldukça düşük tutacak olan bu hediye kutusu ile yılbaşı konulu özel bir hediye paketi hazırlayabilirsiniz. Bu hediye hatırınızda kalacak yılbaşı hediyeleri içerisinde oldukça dikkat çekicidir. Bu hediyeyi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; bir adet orta boy silgi, bir adet Kraft kâğıt seçeneği ve hasır iptir. 

Bayanlara Karikatürlü Yılbaşı Konsept Hediye Kutusu

Öncelikle silginin üzerine ağacın figürü çizilmelidir, ancak bu figür bastırılarak çizilmeden de işlem yapılabilir. Hatırınızda kalacak yılbaşı hediyeleri için silginin üzerine yılbaşı ağacını çizdikten sonra ağacın kenar alanları üzerinden kesici bir alet yardımıyla silgi kesilir. Kesme işlemi tamamlandıktan sonra elinizde minik bir yılbaşı ağacı oluşacak. Ardından Kraft kâğıdı düz bir zemin üzerine yayın. Yaptığınız şekildeki silginin yüzünü dilerseniz beyaz mürekkepli boya yardımıyla ya da başka boya çeşitleri ile boyayabilirsiniz. Bu esnada kullanacağınız renk çeşidi tamamen kişinin zevkine bağlıdır. 

Viski Severlere Özel Hediye Kutusu

Silginizin bir kısmını boyadıktan sonra Kraft kâğıdın üzerine küçük baskılar yapın. Ardından yaklaşık 20 dakika kadar kurumaya koyun. Boyanın kuruduğundan emin olduğunuz zaman ağacın üzerine renkli kalemler kullanarak süsler de yapabilirsiniz. Son adımda hediyenizi Kraft kâğıt ile ambalajlayın ve halat ip desteği ile etrafından bağlayarak minik bir kurdele sarın, yılbaşı temalı el yapımı hediye paketiniz hazır olacaktır. Hatırınızda kalacak yılbaşı hediyeleri için bu kutu içerisine çeşitli manevi eşyaları yerleştirebilirsiniz. Fotoğraf çıkarttırabilir ve arkadaşına tarihler atarak bu kutu içerisine koyabilirsiniz. Sevdikleriniz için oldukça anlamlı olacaktır.

Ateşli Görevler Oyunu


İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.