5 Aralık 2020 Cumartesi

thumbnail

Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

Yılbaşını daha anlamlı hale getirmek ve fazla para harcamamak için yılbaşı süslerimizi kendimiz yapmayı tercih edebiliriz. Evimizin bazı yerlerine koymak için hazırlayacağımız süslerin güzel gözükmesini isteriz. Bu süsleri, yılbaşını ifade eden ürünlerle yapmaya özen gösteririz. Evimiz için birbirinden farklı ve güzel süsler hazırlayabileceğimiz gibi ağacımız için de güzel süslemeler hazırlayabiliriz. Bu süslemelerin renklerinin ve görünüşlerinin birbirini tamamlamasına çok dikkat ederiz. Sizler için birbirinden farklı ve birbirinden güzel el yapımı yılbaşı ağacı süslemelerini derledik. Gelin bunlar neymiş hep birlikte görelim.

Kavanoz Kapağından Şık Süsleme

Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

Kavanoz kapağının üzerini renkli kumaşlarla kaplayabilir, içerisine istediğiniz süslemeleri yerleştirebilirsiniz. Daha sonra kurdeleyi kapağın dış kısmına yapıştırarak, süsünüzü ağaca asabilirsiniz. 

Keçeden Yapabileceğiniz Yılbaşı Süslemeleri 

Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

Yılbaşı ağacı süslemeleri için sıkça tercih edilen bir malzeme olan keçe ile sizlerde birçok farklı süsleme yapabilirsiniz. Mesela keçeyi kalp şeklinde kesebilir, daha sonra üzerine bir ip yapıştırarak ağacınıza asabilirsiniz. Kalp yapmak istemiyorsanız keçe ile kese yaparak ağacınızda hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. 

Pinpon Topundan Yılbaşı Süslemesi 

Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

Kullanmadığınız pinpon toplarını yılbaşı ağacınız için süs haline getirebilirsiniz. Renkli kartonlarla kapladığınız topları iplere tutturarak ağacınıza asabilirsiniz. Toplarınızın hoş gözükmesini istiyorsanız simle kaplayabilirsiniz.

Kozalaktan Yılbaşı Ağacı Süslemesi 

Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

Dışarıya çıktığınızda ağacın altında ya da üstünde kolayca bulabileceğiniz kozalağı, yılbaşı ağaçlarınızın süslemesinde kullanabilirsiniz. Kozalaklarınızın ağacınızla uyum içerisinde olmasını istiyorsanız renklendirebilir ya da ağacınızın dip kısmına herhangi bir işlem uygulamadan koyabilirsiniz. 

Dil Çubuğu Kullanılarak Yapılabilecek Renkli Ağaç Süslemeleri 

Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

Ağacınıza farklı ve hoş bir görüntü vermek istiyorsanız dil çubuklarını kullanabilirsiniz. Dil çubuklarını istediğiniz şekillerde birbirine yapıştırabilir daha sonra üzerlerini kaplayabilirsiniz. Üzerini kapladığınız çubuklara istediğiniz desenleri çizebilir, simlerle daha renkli hale getirebilirsiniz.  

Gazete Kağıdından Ağaç Süslemesi

Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

Yılbaşı ağacınızın süslemesi için oldukça önemli olan yılbaşı toplarını evinizde kendinizde yapabilirsiniz. Bunun için gazete kağıtlarına top formu verip sıkıştırmanız ve tutkallamanız gerekiyor. Tutkallamış olduğunuz topunuza iyi bir görüntü vermek için topunuzu renklendirebilir ve iple tutturarak ağacınıza asabilirsiniz. Yapmış olduğunuzun topun rengini, ağacınızda kullandığınız diğer süslerle uyumlu olacak şekilde tercih etmeniz daha güzel bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Yılbaşı Ağacı Süslemeleri

İlk Yorumu Sen Yaz

Blogger tarafından desteklenmektedir.
// Yukarıdaki jquery çağırıcı link sitenizde ekli iste o kodu eklemeyin.